شما اینجا هستید
مترو » تقدیر از فعالیت های زیست محیطی پایانه مهرشهر شركت بهره برداری متروي تهران و حومه

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

به مناسبت هفته هوای پاک انجام شد؛

تقدیر از فعالیت های زیست محیطی پایانه مهرشهر شركت بهره برداری متروي تهران و حومه

به مناسبت هفته هوای پاک از فعالیت‌های زیست محیطی شركت بهره برداری متروي تهران و حومه در پایانه مهرشهر تقدیر و از طرح تصفیه خانه مترو‌ واش پایانه مهرشهر كرج به عنوان يك پروژه نمونه زیست محیطی بازديد شد.


به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، روز یکشنبه (30 دي ماه 1397) به مناسبت هفته هوای پاک طی مراسمی با حضور سیروس شفقی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج، حکیمی مدیر کل محیط زیست استان البرز و کوزه كناني مدیر ارشد خط 5 شركت بهره برداری متروی تهران و حومه، از طرح تصفیه خانه متروواش پایانه مهرشهر كرج بازديد و با اهدا لوح از فعاليت هاي مهندس فرنوش نوبخت نايب رئيس و مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه در عرصه محیط زیست قدردانی شد.

شفقی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج با اشاره به اینکه امسال شركت بهره برداری متروی تهران وحومه  برای دومین بار موفق به کسب تندیس تنها واحد خدماتی سبز از سازمان حفاظت محیط زیست شده است گفت: سازمان محیط زیست با دقت و وسواس بسیار بالایی ملاحظات زیست محیطی واحدهای مختلف را بررسی می کند و کسب این مقام برای بار دوم نشان از تلاش متعهدانه کارکنان شرکت بهره برداری متروي تهران و حومه در پایانه مهرشهر است. 

وی تصریح کرد: نام گذاری روزهایی با عنوان هوای پاک؛ روز بدون خودرو؛ هفته محیط زیست و غيره تنها برای ایجاد حساسیت در جامعه و بین مردم برای حفظ مولفه های زیست محیطی است.

در ادامه حکیمی مدیر کل محیط زیست استان البرز از فعالیت های خوب زیست‌محیطی پایانه مهرشهر تقدیر کرد و افزود: حمل ونقل پاک وگسترش آن باید مورد توجه ویژه قرار گیرد چرا که شهر کرج با بحث آلودگي هوا مواجه است و این درحالیست که متهم اصلی این آلودگی منابع متحرک هستند و 38 درصد آن منابع ساکن؛ امیدواریم شاهد گسترش مترو به عنوان حمل و نقل پاک در شهر کرج نیز باشیم.

وي با تشكر از همه كسانی كه در شركت بهره برداري متروي تهران و حومه در راستاي حفظ مولفه های محیط زیستی و زیرساخت های توسعه تلاش می كنند اظهار داشت: امروزه مساله محیط زیست به یكی از دغدغه های اصلی شهرهای بزرگ تبدیل شده است و باید برای صرفه جویی در منابع طبیعی مانند آب و سوخت تدابیری انديشيده شود.  

گفتنی است؛ فعاليت تصفیه خانه مترو واش پایانه مهرشهر، روزانه 30 هزار  ليتر در مصرف آب صرفه جویی می كند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز