شما اینجا هستید
اخبار عمومی » ریل ملی روی خط‌آهن چابهار/‌اخذ مجوز ۱۰۰ میلیون یورو و تخصیص ‌۷۰ میلیون یورو ‌به پروژه ‌

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از فارس، خیرالله خادمی درباره راه‌آهن چابهار- زاهدان اظهار داشت: با توجه به موقعیت استراتژیک جمهوری اسلامی در منطقه و لزوم ایجاد و توسعه کریدورهای بین‌المللی برای گسترش روابط اقتصادی احداث راه‌آهن چابهار- زاهدان با هدف ایجاد کریدور ریلی شرق کشور و اتصال بندر شهید بهشتی چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور به شبکه ریلی در دستور کار قرار گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره اهمیت راهبردی و استراتژیک سواحل مکران و بندر چابهار در حوزه‌های اقتصادی، نظامی و فرهنگی گفت: احداث و بهره‌برداری از مسیر ریلی چابهار-زاهدان، علاوه بر توسعه سواحل مکران و اتصال کشورهای آسیای میانه و افغانستان به آب‌های آزاد اقیانوسی، بستری مناسب برای توسعه و رشد اقتصادی منطقه را فراهم می‌آورد.

* اجرای خط‌آهن چابهار-زاهدان در ۲ بخش‌ ۳۱۲ کیلومتری و‌ ۳۱۶ کیلومتری

وی بیان کرد: راه‌آهن چابهار- زاهدان به طول ۶۲۸ کیلومتر در دو بخش جنوبی و شمالی در حال احداث است که بخش جنوبی ۳۱۲ کیلومتر و بخش شمالی ۳۱۶ کیلومتر طول دارد.

خادمی افزود: مسیر ریلی جنوبی در خط آهن چابهار- زاهدان از شهرهای چابهار و نیک‌شهر عبور کرده و به ایرانشهر ختم می‌شود و شامل ۴ قطعه است.

وی گفت: بخش شمالی این راه‌آهن، از انتهای قطعه چهارم در بخش جنوبی (ایرانشهر) آغاز شده و با عبور از خاش به ایستگاه جیگولی در محور ریلی کرمان به زاهدان ختم می‌شود، ‌بخش شمالی این خط‌آهن شامل چهار قطعه اجرایی است.

* آغاز ریل‌گذاری خط‌آهن چابهار-زاهدان از سمت زاهدان با ریل ملی

مدیرعامل شرکت ساخت‌ و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور افزود: در تیر‌ماه امسال ریل‌گذاری این خط‌آهن از سمت زاهدان شروع شد، با تأمین ریل و آماده‌سازی بخشی از زیرسازی مسیر از سمت چابهار در بخش جنوبی این مسیر ریلی، بعد ازظهر چهارشنبه ۱۴ آبان ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار – زاهدان از سمت چابهار با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز خواهد شد.

خادمی گفت: در این پروژه ریلی، از ریل ملی استفاده شده که تقریباً هرچه تأمین ریل در پروژه‌های ریلی داریم، از محل تولیدات ذوب آهن اصفهان است.

وی در تشریح اهداف اجرای این خط‌آهن، اتصال بندر چابهار به شبکه ریلی کشور را یکی از اهداف دانست و گفت: توسعه اقتصادی و اجتماعی سواحل مکران و منطقه، بهبود و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل منطقه و اتصال کشورهای میانه و افغانستان به آب‌های آزاد اقیانوسی از اهداف اجرای این خط آهن است.

مدیرعامل شرکت ساخت‌ و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور بیان کرد:‌ با تکمیل خط‌آهن چابهار-ز‌اهدان، کشورهای افغانستان و پاکستان همچنین کشورهای همسایه شمالی ایران از این خط ریلی بهره‌مند خواهند داشت.

* امکان سیر قطار مسافری با سرعت ۱۶۰ کیلومتر‌ در خط‌آهن چابهار-زاهدان

خادمی در تشریح مشخصات فنی راه‌آهن چابهار- زاهدان گفت: این پروژه ۶۲۸ کیلومتر طول دارد که با احتساب ایستگاه‌های ریلی، طول این خط‌آهن ۷۳۰ کیلومتر است.

وی اظهار کرد:‌ سرعت سیر ‌برای قطارهای باری در این خط ریلی ۱۲۰ کیلومتر در ساعت و برای قطارهای مسافری ۱۶۰ کیلومتر در ساعت طراحی شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت‌ و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور ادامه داد: ‌پیش‌بینی شده این خط ریلی در سال اول بهره‌برداری، تعداد ۹۳۷ هزار نفر مسافر و میزان ۲٫۸ میلیون تن بار جابه‌جا کند و پیش‌بینی برای سال ۱۴۲۰، جابه‌جایی سالانه ۲ میلیون مسافر و ۷٫۷ میلیون تن بار است.

* احداث ۳۲ ایستگاه در خط‌آهن چابهار-زاهدان

خادمی با بیان اینکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا پیمانکار اجرایی این پروژه است اظهار داشت: ‌خط‌آهن چابهار-زاهدان یک‌خطه و با عرض ۷ متر است.

وی گفت:‌ این مسیر ریلی دارای ۳۲ ایستگاه است و ۱۵۵ دستگاه پل خاص به طول ۱۶ هزار و ۹۰۰ متر و ۳۷ دستگاه تونل به طول ۱۶ هزار و ۸۰۰ متر دارد.

* جزئیات اعتبارات یورویی خط‌آهن چابهار-زاهدان

مدیرعامل شرکت ساخت‌ و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور کشور درباره مصوبه ۳۰۰ میلیون یورویی صندوق توسعه ملی در خط آهن چابهار – زاهدان و میزان تخصیص و اختصاص این اعتبار، گفت:‌ دستور ۳۰۰ میلیون یورو را دریافت کرده‌ایم که از این محل پیش از این مجوزهای ۱۰۰ میلیون یورو اخذ شده و ۷۰ میلیون یورو پول به صورت تبدیل شده به ریال، دریافت کرده‌ایم.

* مکاتبه برای دریافت ۳۰ میلیون یورو دیگر برای خط‌آهن چابهار

خادمی افزود: ‌در حال مکاتبه هستیم تا مابقی مجوز ۱۰۰ میلیون یورو‌ شامل ۳۰ میلیون یورو را دریافت کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به تجهیز کارگاه سنگینی که در کل طول این ۶۳۰ کیلومتر پروژه ریلی انجام شده است و تعداد کارگاه‌های زیادی در کل طول مسیر با توجه به تأمین مالی پروژه برقرار شده است، باید تأمین مالی مداوم و بدون وقفه از سوی صندوق توسعه و بانک مرکزی انجام شود تا پروژه بدون توقف، اجرا شود و در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد.

* پیشرفت فیزیکی ۴۷ درصدی خط‌آهن چابهار-ز‌اهدان

خادمی بیان کرد:‌ راه‌آهن چابهار- زاهدان به طول ۶۲۸ کیلومتر با اعتبار ۲ هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان در حال حاضر ۴۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در سال ۱۴۰۰ افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ساخت‌ و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور با بیان اینکه در پروژه خط آهن چابهار – زاهدان، محدوده زاهدان تا خاش هم به صورت جدی در دستور کار قرار دارد، افزود: این بخش از خط آهن چابهار – زاهدان ۱۵۰ کیلومتر طول دارد و قرارگاه سازندگی‌ خاتم‌الانبیا در حال تکمیل این مسیر ریلی است‌.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز