شما اینجا هستید
اخبار عمومی » اتصال راه آهن نهاوند به جنوب کشور

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از صداوسیما، شبکه راه آهن غرب کشور به طول ۶۰۵ کیلومتر است که از طریق ایستگاه سمنگان در اراک آغاز و پس از عبور از ملایر ، نهاوند ، کرمانشاه و خسروی تا کشور عراق امتداد می‌یابد.

فرماندار نهاوند گفت : طول مسیر راه‌آهن غرب کشور در قطعه ملایر به نهاوند ۷۱ کیلومتر است که بهمن سال ۹۶ به دست وزیر وقت راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید . همچنین عملیات اجرایی ایستگاه آنتنی شهرک شهید حیدری به طول۲۳ کیلومتر با اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومان در خرداد ماه سال ۹۸ با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.

ناصری افزود : با احداث ایستگاه شهرک شهید حیدری به ملوسان ، اتصال نهاوند به شبکه ریلی از سمت کرمانشاه به غرب کشور و از سمت نهاوند _ بروجرد به جنوب کشور فراهم می‌شود.

 ناظر طرح راه آهن غرب کشور هم گفت : طرح راه ‌آهن آنتنی نهاوند به طول حدود ۲۳ کیلومتر با اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومان ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بخشی از طرح راه ‌آهن غرب کشور است و این شهرستان را از طریق راه‌آهن غرب کشور (اراک ـ کرمانشاه ـ خسروی) به شبکه ریلی متصل می‌کند.

عیسی بروشان افزود: این طرح که در یک قطعه احداث می‌شود از ایستگاه شادمانه آغاز و پس از عبور از تنگه ملوسان با عبور از پل خاص به طول ۴۵۵ متر و دو دستگاه تونل به طول ۵۵۰ متر به ایستگاه نهاوند منتهی می‌شود.
از جمله اهداف این طرح اتصال شهرستان نهاوند به شبکه ریلی ، رونق اقتصای و اجتماعی منطقه ، بهبود و توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل منطقه و کاهش ترافیک جاده‌ای است.

ناظر طرح راه آهن غرب کشور در ادامه گفت : اعتبار این طرح در بودجه سال ۱۴۰۰ در محور ریلی غرب کشور نزدیک به ۱۴۰ میلیارد تومان است که تاکنون  در ایستگاه ملوسان نهاوند ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مهمترین مشکلات طرح ، وجود تعدادی از معارضان محلی به دلیل وجود زمین‌های کشاورزی مسیر احداث راه آهن و تامین اعتبارات مالی طرح است.

بروشان افزود : امیدواریم با کمک مسئولان شهرستان در رأس فرماندار نهاوند بتوانیم مشکل معارضان محلی طرح راه آهن را پیگیری و حل نماییم.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز