شما اینجا هستید
اخبار عمومی » افزایش سهمیه قطارهای خراسان شمالی در روزهای آتی

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از  ایسنا،  محمد وحیدی با اشاره به اینکه مسیر راه آهن جاجرم تنها نقطه اتصال خراسان شمالی به خط سراسری ریل کشور است، گفت: مردم مرزی استان جهت تردد با قطار تنها از طریق این شهرستان از مسیر راه آهن کشور بهره مند می شوند که به علت شیوع ویروس کرونا و تغییر برنامه های قطار، سهمیه های خراسان شمالی کاهش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه اگر مردم استان بخواهند تردد با قطار داشته باشند باید هزینه بلیط کامل مبدا و مقصد را پرداخت کنند، افزود: در حال حاضر بیش از ۲۰ قطار در مسیر تهران به مشهد و برعکس تردد می‌کنند که متاسفانه تمام سهمیه های بین راهی تهران به جاجرم در ادامه تا مشهد لغو شده است.

وحیدی با بیان اینکه نیاز است توقف قطارها در جاجرم افزایش پیدا کند خاطر نشان کرد: یکی دیگر از نیازهای مردم استان با توجه به وضعیت اقتصادی نامناسب مردم استان اختصاص سهمیه مناسب برای قطار عادی ۳۸۰ و ۳۸۱ است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در شهرستان صنعتی جاجرم تمام زیرساخت‌های فنی در حوزه راه آهن آماده است، افزود: نیاز است که یک ایستگاه راه آهن با توجه به اهمیت این موضوع برای مردم استان در حوالی مجتمع آلومینا احداث شود.

وحیدی با بیان اینکه شهر سنخواست دارای ایستگاه راه آهن است، تصریح کرد: ایستگاه نقش بزرگی در توسعه و پیشرفت و آبادانی شهر داشته اما متاسفانه راه دسترسی مناسب در مسیر شهر سنخواست تا ایستگاه راه آهن وجود ندارد و نیاز است که مسیر ذکر شده ایجاد و احداث شود.

انتهای پیام

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز