شما اینجا هستید
اخبار عمومی » بررسی پیشرفت پروژه‌های عمرانی و سرمایه گذاری در بنادر

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از صداوسیما  ، مدیرعامل بنادر و دریانوردی در جریان سفر خود به خوزستان ضمن بازدید از روند پیشرفت احداث پروژه‌های عمرانی و سرمایه گذاری، آخرین مسائل مرتبط به مشکلات و چالش‌های پیش روی آن‌ها را بحث و بررسی نمود.

محمد راستاد در این سفر از پروژه تعمیرات اساسی، بهسازی و تعریض بزرگراه بندرامام‌خمینی (ره) بازدید کرد و از آخرین مراحل پیشرفت آن با توضیحات دست اندرکاران پروژه آگاه شد. در جریان این پروژه مسیر ده‌کیلومتری مسیر بزرگراه بندر امام خمینی (ره) شامل دو باند رفت و برگشت بهسازی، تعریض و تحت تعمیرات اساسی قرار می‌گیرد.
وی همچنین از پروژه احداث رمپ و لوپ‌های تقاطع غیرهمسطح راه‌آهن بندرامام خمینی (ره) که با پیشرفت پنجاه درصدی در حال تکمیل است، بازدید کرد.حل مشکل گره ترافیکی و تسهیل عبور و مرور وسائط نقلیه از اهم مزایای بهره برداری از این پروژه است.

راستاد در ادامه بازدید خود از پروژه احداث جاده کمربندی بندرامام‌خمینی (ره) به آبادان دیدن و چالش‌های پیش روی این پروژه به لحاظ وجود معارض‌های طبیعی، شهری و دیگر چالش‌های پیش رو را بحث و بررسی کرد. این پروژه با هدف عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و به منظور تعامل بندر و شهر، از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی در دست اجرا است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین از روند پروژه سرمایه گذاری در زمینه فرآوری مواد خام بازدید کرده و با حضور کارشناسان از میزان پیشرفت آن مطلع شد.
بازدید از پروژه کارخانه فرآوری دانه‌های روغنی و خوراک دام و طیور با پیشرفت ٣٠ درصدی و بازدید از چهار باب انبار‌های نگهداری غلات با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به متراژ ٣٢ هزار مترمربع به ارزش ۶٢٠ میلیارد ریال که به روش جدیدی احداث و موجب ارتقای بهره‌وری شده است، از دیگر نقاط بازدید راستاد در جریان این سفر بود.

بازدید از روند احداث پروژه کارخانه فرآوری روغن خوراکی و تولید خوراک دام و طیور به ارزش ٢١٧٠ هزار میلیارد ریال که در مرحله تحکیم بستر قرار دارد، از دیگر برنامه‌های بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بندرامام خمینی (ره) بود.

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین از روند احداث پروژه تعمیرات اساسی اسکله‌های ٢٧ تا ٣۴مجتمع بندری امام خمینی (ره)، که با پیشرفت ۵٣ درصدی با اعتباری معادل ۵۴٨ میلیارد ریال با هدف تقویت و ارتقای توان باربری اسکله‌ها در دست اجرا است، دیدن کرد.

راستاد در مرحله پایانی بازدید خود از مجتمع بندری امام خمینی (ره)، حین گشت دریایی از اسکله‌های مجتمع بندری و اسکله‌های صنایع پتروشیمی همجوار دیدن کرده و از آخرین وضعیت آبراه دریایی این مجتمع بزرگ بندری مطلع شد.
وی گفت  : یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال طرح  در بندر امام خمینی(ره)   در حال اجراست که بیشتر آنها بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز