شما اینجا هستید
اخبار عمومی » برنامه ریزی برای ارسال روزانه ۱۰۰ واگن کالای اساسی از بندر امام به سراسر کشور

به گزارش خبرنگار ریل نیوز سعید رسولی در نشست هم اندیشی بررسی راه کارهای افزایش حمل و نقل ریلی کالاهای اساسی از بندر امام خمینی به سراسر کشور که با حضور مسئولین استان خوزستان و صاحبان شرکت های حمل و نقل ریلی در اهواز برگزار شد گفت:باتوجه به ظرفیت مناسب ریلی راه آهن جنوب، تلاش می کنیم روزانه بیش از ۱۰۰ واگن کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) به مقاصد مختلف کشور بارگیری و حمل شود.

وی با اشاره به اینکه حذف بروکراسی اداری، فراهم اوردن سازوکارهای لازم برای افزایش قطارهای باری، دسترسی انبارها به ریل و در نهایت کوتاه شدن زمان ترخیص کالا تا رسیدن به مقصد مواردی هستند که در اولویت پیگیری شرکت راه آهن قرار دارند افزود:تسریع در حمل و نقل ریلی یکی از اولویت های این شرکت است خصوصا که باید برای بنادر مهمی چون بندر امام خمینی(ره) و سایر بنادر مهم استان خوزستان برنامه ریزی دقیق تری صورت گیرد.

لازم به ذکر است در این جلسه بر افزایش همکاری گمرک و راه آهن به منظور ترخیص کالا و بعد از آن جابه جایی سریع کالا ازطریق راه اهن تاکید شد.

گفتنی است سعید رسولی امروز پیش از این جلسه در سفر خود به استان خوزستان از ایستگاه راه آهن اهواز بازدید کرده و از نزدیک در جریان اقدامات و عملکرد اداره کل راه آهن ناحیه جنوب قرار گرفت.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز