شما اینجا هستید
اخبار عمومی » بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در ایستگاه راه آهن

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از روابط عمومی مرکز مقاومت بسیج راه آهن ، در این مراسم که سرهنگ حمیدرضا قریشی، فرمانده بسیج ادارات و وزارتخانه ها ، سردار شیخی، رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران ، حجت الاسلام و المسلمین شاهانی نماینده ولی فقیه در بسیج ادارات استان تهران ، سردار عمرانی معاونت طرح و برنامه بسیج ، امیر داوود نظام اسلامی جانباز پرافتخار ارتش جمهوری اسلامی ایران ، ترابی جانباز پرافتخار ارتش و از پیش کسوتان ارتش در دفاع مقدس و … حضور داشتند، سرهنگ رضا خسروی فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه آهن با تجلیل از رشادت های، فداکاری ها و ایثار گری های شهدا و جانبازان وطن در ۸ سال دفاع مقدس گفت : همکاران ما در شرکت راه آهن همراه با سایر احاد مردم ، ۴۰ سال در مقابل توطئه ها و بدخواهی های دشمنان نظامی ایستادگی و مقاومت کردند و امیدواریم بتوانیم در گام دوم انقلاب اسلامی، این نسخه رهایی بخش و برگرفته از مکتب الهی همچمنان ادامه دهیم .

فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه آهن با بیان اینکه بسیجیان و سایر کارکنان شرکت راه آهن در پشتیبانی از نظام و ولایتمداری پیشتاز بوده اند ، افزود : تمام تلاش ما این است که ایران به قله بلند و رفیع تمدن نوین اسلامی دست پیدا کند.

وی با بیان اینکه جنگ تحمیلی زمانی آغاز شد که انقلاب اسلامی نو پا بود، اظهار داشت : مردم کشورمان و رزمندگان قهرمان ما در سایه نیروی ایمان و اراده و رهبری امام راحل، تا آخرین لحظه در برابر دشمن بعثی مقاومت و پایداری کردند و حماسه های بزرگ آفریدند که هریک در تاریخ انقلاب اسلامی است را رقم زدند.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه آهن ضمن تبریک چهلمین سالگرد دفاع مقدس به خانواده بزرگ راه آهن ، شهدا ، ایثارگران و جانبازان ، تاکید کرد: شرکت راه آهن نیز در دوران دفاع مقدس، خوش درخشید و با پشتیبانی از نیروهای مسلح و دلسوزی و رشادت کارکنان، حضوری پرشور و گسترده در جنگ تحمیلی داشت.

وی با یادآوری اینکه کارکنان در شرکت راه آهن تمام تلاش خود را برای رسیدن به خودکفایی اقتصادی بکار گرفته اند ، خاطر نشان کرد : خانواده راه آهن نیز درصدد است که امروز و در میانه نبرد اقتصادی با دشمنان نظام پیشتاز و سربلند بوده و مایه افتخار مردم و خانواده بزرگ راه آهن شوند .

خسروی با اشاره به حضور ۱۲ هزار نفر ایثارگر و تقدیم ۲۴۸ شهید از سوی شرکت راه آهن در جنگ تحمیلی، یادآور شد: راه آهن تهران و ایستگاه راه آهن تهران بایستی معراج شهدای دفاع مقدس باشد .

از سوی دیگر سردار شیخی، رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران نیز در این مراسم با تاکید بر یاد و خاطره شهدا ، جانبازان و اسرای جنگ تحمیلی ، شهید قهرمان کشورمان سردار حاج قاسم سلیمانی ، شهدای مدافع حرم ، شهدای سلامت ،

گفت : وحدت مردم ما در دفاع مقدس تجلی یافت و ما وظیفه داریم ادامه دهنده این مسیر باشیم .

وی با تاکیدبر اهمیت موضوع ولایت و تبعیت از ولی مسلمین ، خاطر نشان کرد : این ولایتمداری در مردم کشورمان از دستاوردهای جنگ تحمیلی است که بایستی همگان در حفظ آن بکوشیم .

در این مراسم همچنین به منظور گرامیداشت مقام و یاد و خاطره سردار قهرمان کشورمان سردار حاج قاسم سلیمانی ، شهدای مدافع حرم ، شهدای مدافع سلامت مراسم فرهنگی متعددی برگزار شد.

در پایان مراسم از جمعی از ایثارگران، خانواده شهدا و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس، تجلیل شد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز