شما اینجا هستید
اخبار نواحی » تفاهم نامه ای میان راه آهن شمال ۲ و آموزش و پرورش گیلان منعقد شد

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از روابط عمومی راه آهن شمال ۲، غلامحسین ولدی در حاشیه مراسم انعقاد این تفاهم نامه اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که مناطق تازه تاسیس راه آهن با آن مواجه هستند عدم آشنایی مردم با این شیوه حمل و نقل و در نتیجه برخورد افراد و خودروها با وسائط نقلیه ریلی به شماره می رود که برای رفع این مشکل، کار گروهی با هدف فرهنگ سازی ایمنی در اداره کل راه آهن شمال ۲ تشکیل شده است.
وی افزود: آموزش و پرورش نقش مهمی را در زمینه فرهنگ سازی ایفا می کند و از جمله سازمان های است که می تواند ما را در زمینه به حداقل رساندن برخورد ها و مخاطرات ورود به حریم راه آهن یاری کند.
وی بیان کرد: مطابق این تفاهم نامه کارشناسان راه آهن برای ارائه مقررات ایمنی راه آهن و پخش کلیپ های آموزشی و هشدارهای ایمنی، در مدارس حاشیه خطوط راه آهن حضور پیدا می کنند.
مدیرکل راه آهن شمال ۲ ضمن اشاره به اینکه راه آهن ارتباط مستمر و اثربخشی با آموزش و پرورش داشته، گفت: با اجرای این تفاهم نامه و آگاهی بخشی عمومی می توانیم میزان برخوردها و نقض حریم راه آهن توسط افراد را به حداقل ممکن برسانیم.
وی ادامه داد: راه آهن یک شیوه حمل و نقل ایمن و ارزان است و ارتقاء مبحث ایمنی یکی از اولویت های مهم راه آهن به شمار می رود.
ولدی اذعان داشت: راه آهن شمال ۲ برای انجام سفرهای گروهی آمادگی لازم را دارد و برای تحقق این امر برحسب تقاضا امکان در نظر گرفتن قطار فوق العاده نیز وجود دارد.
نادر جهان آرای مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در حاشیه این مراسم اظهار کرد: احداث راه آهن و فراهم شدن امکان سفرهای تفریحی، زیارتی و علمی در راستای رفاه عمومی، اقدامی ماندگار و پسندیده است.
وی با اشاره به اینکه راه آهن شمال ۲ در راستای توسعه اقتصادی نقش آفرینی جهانی خواهد داشت، اضافه کرد: دیپلماسی ایران در قبال سرمایه گذاری کشور آذربایجان در پایانه ریلی آستارا برای منطقه خیر و برکت به ارمغان می آورد.
وی ضمن اشاره به اینکه زیرساخت های ریلی در استان باعث افتخار اهالی گیلان است، افزود: اجرای پروژه های ریلی در استان غرور برانگیز است.
جهان آرای تاکید کرد: با فرهنگ سازی بایستی زمینه زیست مسالمت آمیز مردم منطقه را در کنار خطوط ریلی فراهم کنیم.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز