شما اینجا هستید
اخبار نواحی » فاز دوم راه آهن کرمانشاه تا خسروی حدود ۲۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان کرمانشاه : الیاس سلیمانی ظهر امروز در نخستین نشست شورای برنامه‌ریزی استان که در سالن جلسات استانداری کرمانشاه برگزار شد، گفت: حدود ۴.۵ کیلومتر تونل از مسیر خطوط راه آهن کرمانشاه تا اسلام آبادغرب وجود دارد، که این پروژه اواخر سال ۹۸ یا اوایل ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید.

نماینده شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با اشاره به احداث راه آهن کرمانشاه با مجموع ۵۲۰ کیلومتر در ۲ فاز، افزود: فاز نخست آن از ملایر تا کرمانشاه در ۲۹ اسفند یعنی اواخر سال ۹۶ بهره‌برداری شد، همچنین فاز دوم این پروژه از مسیر کرمانشاه تا خسروی در آینده راه اندازی می‌شود.

این مسؤول با اشاره به احداث فاز دوم راه آهن کرمانشاه تا خسروی تاکنون دارای ۳۸ درصد پیشرفت زیرساختی و ۲۸ درصد پیشرفت فیزیکی است، بیان کرد: روند تکمیل خطوط ریلی محور کرمانشاه تا اسلام آباد در حال پیشرفت است، همچنین در مجموع زیرساخت مسیرهای مذکور ۵۰ درصد پیشرفت داشته است.

این مسؤول اظهار داشت: با تامین اعتبار۶۰۰ میلیارد تومانی پیش‌بینی می کنیم تا سال ۹۹ مسیر ریلی پروژه راه آهن کرمانشاه تا اسلام آبادغرب به بهره‌برداری برسد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز