شما اینجا هستید
اخبار عمومی » ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه مشترک وزارت صمت با وزارت راه و شهرسازی

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از شاتا، علیرضا رزم‌ حسینی پس از پایان نشست مشترک با محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در حوزه واردات کالا و توزیع به موقع کالا در داخل کشور استفاده از شبکه ریلی و افزایش حجم و تناژ بار بر روی ریل برای وزارت صنعت، معدن و تجارت مقرون‌به‌صرفه است.

افزایش بار روی ریل سیاست مشترک وزارتخانه‌های صمت و راه و شهرسازی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه افزایش بار روی ریل سیاست مشترک وزارت صمت با وزارت راه و شهرسازی است، تصریح کرد: وزارت صمت یک وزارتخانه اقتصادی و وزارت راه و شهرسازی یک وزارتخانه زیربنایی است و هم‌افزایی این دو وزارتخانه در نقاط مشترک به توسعه متوازن و همه‌جانبه در کشور کمک می کند.

تدوین بسته پیشنهادی وزارت صمت برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل کشور به زودی

رزم حسینی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: وزارت صمت بسته پیشنهادی خود را در خصوص نوسازی ناوگان حمل‌ونقل کشور به زودی تدوین می‌کند، در این بسته وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان عرضه‌کننده و وزارت راه و شهرسازی به عنوان متقاضی تعریف می‌شود تا برخی از نیازهای کشور در حوزه نوسازی ناوگان حمل‌ونقل از محل ساخت داخل تامین شود.

وی همچنین در خصوص خودرو، بیان کرد: افزایش تولید در حوزه خودرو در دستور کار است که این سیاست به خوبی پیش می‌رود.

وزیر صمت در پایان تصریح کرد: در حوزه خودرو به دنبال حذف واسطه‌ها و دلالان هستیم که مجلس شورای اسلامی و شورای رقابت بر این رویه اتفاق نظر دارند.

گفتنی است در این نشست مشترک که در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد در خصوص مهم‌ترین مسائل و محورهای همکاری دو وزارتخانه بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات مقتضی اتخاذ شد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز