شما اینجا هستید
اخبار عمومی » ۳۰۰ واگن باری و مسافری در واگن پارس اراک تولید شد

۳۰۰ واگن باری و مسافری در واگن پارس اراک تولید شد
مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک گفت: ۳۰۰ واگن باری و مسافربری پارسال در این در این واحد واگن سازی تولید و به ناوگان ریلی کشور پیوست.

«محمدرضا مختاری» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: قرارداد تولید ۴۰۰ واگن باری و ۲۱ واگن مسافربری در سال گذشته از سوی شرکت واگن پارس اراک با شرکت های بهره برداری منعقد شد که در پی آن بیش از ۲۹۰ واگن باری و هفت دستگاه واگن مسافری تولید شد.
وی ادامه داد: ارزش ریالی واگن های باری تولید شده در این شرکت ۵۴۱ میلیارد ریال و ارزش واگن های مسافربری ۲۷۱ میلیارد ریال برآورد شده است.
مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک اظهار داشت: با وجود شرایط ویژه اقتصادی کشور از قبیل افزایش نرخ ارز، تخصیص ندادن ارز دولتی به مواد اولیه، افزایش بیش از قطعات و مواد اولیه حتی یک روز هم این واحد تولید تعطیل نشد و با ایجاد تعامل با شرکت های بهره بردار تولید همواره در این شرکت جریان داشت.
مختاری اضافه کرد: با توجه به هزینه بالای ساخت واگن به خصوص واگن مسافربری، در صورت پرداخت تسهیلات به شرکت های بهره بردار داخلی و نیاز کشور به افزایش ظرفیت بار و مسافر و با ایجاد جریان نقدینگی مناسب، ظرفیت تولید ۱۵۰ دستگاه واگن مسافربری و یکهزار دستگاه واگن باری در شرکت واگن پارس اراک وجود دارد.
وی افزود: قرارداد تولید و فروش یکهزار و ۳۰۰ واگن باری و ۱۰۰ دستگاه واگن مسافری در شرکت واگن پارس اراک با شرکت های بهره بردار منعقد شده که در صورت تامین تسهیلات و منابع مالی، ۲۲ دستگاه واگن مسافری و ۷۰۰ واگن باری در سال آینده تولید و ۳۰ دستگاه واگن مسافربری نیز تعمیر می شود.
شرکت واگن پارس اراک واحد تولیدی مادر تخصصی در حوزه محصولات ریلی خاورمیانه است.
این شرکت در سال ۱۳۵۴ در اراک آغاز به کار کرد و در سال ۱۳۶۴ با سرمایه‌ گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به یکی از زیر مجموعه‌های این سازمان پیوست.
کارگاه های تولیدی شرکت واگن پارس در فضایی به وسعت ۳۳ هکتار جانمایی شده است.
این شرکت به عنوان بزرگترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل و نقل ریلی ایران است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز