شما اینجا هستید
اخبار عمومی » اتصال ۴ استان به شبکه ریلی تا پایان برنامه ششم توسعه

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران درصدد است تا پایان برنامه ششم توسعه ۴ استان از جمله چهارمحال و بختیاری، اردبیل، کردستان و بخش‌هایی از خراسان شمالی را به خطوط ریلی متصل کند و همچنین تکمیل کریدور شمال-جنوب و راه‌آهن چابهار – زاهدان به‌عنوان اصلی‌ترین پروژه در حوزه ریلی که نقش مؤثری در جابه‌جایی حمل بار و مسافر دارد افتتاح خواهد شد.
برای پیشبرد این اهداف ریلی در سال آینده، رقم بودجه برای اتصال سه مرکز دیگر به شبکه ریلی، قابل‌اتکا و تکمیل کننده برنامه‌های ریلی خواهد بود. اتصال اردبیل، چهارمحال و بختیاری و کردستان به شبکه ریلی از شمار این برنامه‌ها است.
اتصال ریلی شلمچه- بصره و هم‌چنین تکمیل مسیر ریلی میانه- بستان‌آباد- تبریز و تکمیل راه‌آهن چابهار که به‌صورت هدفمند در لایحه بودجه ١۴٠٠ تعریف شده نیز عملیاتی به نظر می‌رسند. پس از اتصال راه‌آهن ایران و افغانستان به یکدیگر، برنامه مالی برای اتصال راه‌آهن ایران به سایر همسایگان در بودجه سال آینده برنامه‌ریزی ‌شده است.
۳ هزار و ۷٠٠ میلیارد تومان اعتبار بخش ریلی در بودجه سال آینده است، اما انتظار می‌رود مطابق سال گذشته تخصیص‌های بالاتری از محل سایر منابع دریافتی عاید شرکت ساخت و پروژه‌های عمرانی شود.
اکنون حدود ۱۱ هزار و ۶۰۰ کیلومتر خط آهن اصلی وجود دارد که با خطوط فرعی و مانوری به ۱۴ هزار کیلومتر می‌رسد.
۲۶ هزار دستگاه انواع واگن باری نیز در حال حاضر در کشور موجود بوده و ۲ هزار و ۱۰۰ دستگاه واگن مسافری و ۹۰۰ دستگاه لوکوموتیو در ناوگان وجود دارد.
تا مهرماه امسال نیز ۱۲۰۰ دستگاه انواع واگن باری، مسافری، لوکوموتیو ساخت داخل و نوسازی شد و در اختیار شرکت‌های مختلف حمل‌ونقلی قرار گرفته است.
همچنین امسال در سال جهش تولید و در مجموع هشت مرحله، ۵۲۱ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش یک هزار و ۱۵۶ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۲۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز