شما اینجا هستید
مترو » استفاده بیش از ۹۸ درصد مسافران مترو از ماسک

به گزارش  ریل‌نیوز به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، دکتر سید مناف هاشمی در  حاشیه بازدید از متروی تهران در ایستگاه امام خمینی(ره) افزود: همه مسافران حمل و نقل عمومی  ملزم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و استفاده از ماسک هستند و باید الزامات ایمنی و بهداشتی را جدی بگیرند.

 

وی با اشاره به اینکه ازابتدای اسفند ماه سال گذشته تا به امروز تمامی عزیزان ما د رحوزه حمل و نقل عمومی( مترو، اتوبوسر انی و تاکسیرانی) تلاش کرده اند تا بهترین خدمات رسانی را به شهروندان ارائه دهند تصریح کرد: بر اساس  آخرین وضعیتی که رییس جمهور ابلاغ کرده که هیچ فردی بدون ماسک اجازه ورود به حمل و نقل عمومی را ندارد ما نیز سخت گیری ها را بیشتر کرده ایم ضمن اینکه  از اجرائیات و پلیس نیز استفاده کرده ایم .

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: سعی کرده ایم کارهای فرهنگی نیزانجام دهیم مدیران عامل شرکت بهره برداری مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی نیز امروز به طور جداگانه بازدید داشتند تا از نزدیک شرایط را رصد کنند.

وی با اشاره به اینکه همه درشرایط سختی هستند افزود:باید با همراهی هم  باید این شرایط را طی کنیم چرا که به لحاظ اقتصادی و معشیتی مردم مشکل دارند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: تقاضای سفر در دست ما نیست،  شهروندان از سفرهای غیر ضروری خوداری کنند ما تنها می توانیم خدمات ارائه دهیم .

 

وی در ادامه گفت: تعطیل کردن سیستم حمل  ونقل عمومی از نظر اقتصادی سیاسی و اجتماعی مقدور نمی باشد و باید  شهروندان سفرهای غیر ضروری خود را کاهش دهند.

 

مناف هاشمی افزود: رعایت فاصله احتماعی در مترو و بی ارتی در بعضی ساعات پیک امکان پذیر نیست در همین راستا پیشنهادی به ستاد ملی مبارزه با کرونا داده ایم  تا  بعضی شغل ها شناور شود.

وی در خصوص لغو طرح ترافیک نیز گفت:  هیج چیزی مهم تر از سلامت شهروندان نیست اما با لغو طرح ترافیک نیازی که شهروندان می توانند در محله خود بر طرف کنند به مرکز شهر می رسد  و همین سفر ها مشکلاتی  برای مردم به وجود می اورد و ۳۰ درصد به سفرهای مرکز شهر  اضافه می شود.

دکتر سید مناف هاشمی افزود: ما برای لغو طرح ترافیک تابع شورای عالی ترافیک هستیم .

وی با بیان اینکه طبق امار بعد از باز شدن تمامی مشاغل در حوزه مترو و اتوبوسرانی بین ۵ تا ۱۰ درصد افزایش مسافر داشتیم  گفت: طبق آمار هفتگی که طی یک ماه گذشته داشتیم در بعضی ساعات  ۹ تا ۱۰ درصد افزایش مسافر داشته ایم  اما در مقابل آن استفاده مردم از ماسک در مترو  نسبت به قبل ۲۰ درصد افزایش یافته  و وضعیت خوب است همچنین در بخش اتوبوس های تک کابین و تاکسی ها  نیز شرایط بهتر شده است.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز