شما اینجا هستید
اخبار نواحی » بارگیری ریلی کنسانتره سنگ آهن برای نخستین بار از زنجان

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از دنیای معدن، علی خدایی روز سه شنبه افزود: با پیگیری ها و اقدامات انجام شده به منظور استمرار بارگیری محموله کنسانتره سنگ آهن از مبداء ایستگاه سلطانیه زنجان به مقصد سنگان در خراسان رضوی، عملیات بارگیری این محموله در ابتدای سال جاری محقق شد.
وی اظهارداشت: از نیمه دوم اسفند سال گذشته بارگیری محموله کنسانتره سنگ آهن از این ایستگاه ریلی انجام شده بود.
مدیر کل راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: به منظور ارتقای راندمان کاری فرآیندهای عملیاتی، سیر و حرکتی، تسهیل امور و تسریع انجام کارها در خصوص در دستور کار قرار دارد.
خدائی خاطرنشان کرد: تاکنون حدود ۶ تا هفت هزار تن کنستانتره سنگ اهن از ایستگاه راه آهن سلطانیه به مقصد سنگان در خراسان رضوی بارگیری و حمل شده است.
وی تاکید کرد: همه این اقدامات در سال جهش تولید به منظور رونق اقتصادی و تولید داخلی انجام می شود.
مدیر کل راه آهن منطقه شمالغرب شمالغرب کشور گفت: در سال جدید با همکاری گمرک استان زنجان و مشارکت شرکت های بازرگانی ، در تلاش هستیم که خط صادراتی مسیر بناب _ سرخس را نیز با بهره گیری از واگن های امدادی cis فعال کنیم.
خدابی اظهارداشت: طی چند روز گذشته بصورت آزمایشی واگن های مسقف و لبه بلند روسی با محصولات تولیدی شرکت های لوله و اتصالات آبیاری به مقصد تاشکند ازبکستان بارگیری شد.
 تخلیه بار در ایستگاه باز بین المللی بناب با کد ‭‭‭۰۷۱۰‬‬‬ فعال است و این ایستگاه در شبکه (UIC) شناخته شده است.
ایستگاه باز بین المللی بار بناب یک ایستگاه بعد از سلطانیه قرار دارد، ۲ ایستگاه باری دیگر نیز در راه آهن منطقه شمالغرب کشور و در استان های قزوین و مراغه فعال است و در این ایستگاه ها ترانزیت خارجی، حمل و بارگیری می شود.
ایستگاه باز بین المللی بناب، مبدا و مقصد بار ترانزیت در سطح شبکه های راه آهن های دنیا (UIC) شده است.
شبکه های راه آهن عضو اتحادیه بین المللی راه آهن ها می توانند از این ایستگاه به عنوان مبداء و مقصد کالا استفاده کنند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز