شما اینجا هستید
اخبار عمومی » بازسازی کامل ۲۷۰ واگن مسافری در دستور کار قرار گرفته است

به گزارش سایت اختصاصی ریل نیوز، سعید رسولی روز پنجشنبه درمراسم امضای بازسازی ۸۰ دستگاه واگن مسافری در شرکت صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) افزود: طرح بازسازی واگن‌های مسافری فرسوده در ۱۴ خرداد ماه سال جاری کلید خورد.

سعید رسولی معاون وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: با همت شرکت های داخلی ۴۵ روز از آغاز طرح عملیات بازسازی کامل واگن های مسافری در این شرکت‌ها می‌گذرد و این اقدام جهادی خانواده بزرگ راه آهن برای توسعه صنعت ریلی کشور بسیار اقدام ارزشمندی است.

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران یادآورشد: بیش از ده سال بود این واگن‌ها در خطوط فرعی شبکه ریلی کشور متوقف شده بودند و بعضا شاهد آتش‌سوزی و بروز سایر مشکلات در این زمینه بودیم.

رسولی مدیرعامل راه آهن بیان کرد: خوشبختانه امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و با امضای این قرارداد، عملیات بازسازی ۸۰ واگن مسافری شرکت قطارهای مسافری رعد تبریز در شرکت ایریکو آغاز شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: مزیت بزرگ این اقدام ارزشمند جهادی در بازسازی واگن‌های مسافری این است، بدون اینکه تعداد صندلی های موجود در ناوگان ریلی کاهش یابد راه آهن می تواند همچنان به خدمات مطلوب خود به مسافران اقدام و شاهد رونق کار و اشتغالزایی در کارخانجات داخلی باشیم.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز