شما اینجا هستید
اخبار عمومی » برای رسیدن به «رونق تولید» باید عمل‌گرا شویم/ در سال ۹۸ به دنبال تسهیل‌ تولید مسکن خواهیم بود

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی :
برای رسیدن به «رونق تولید» باید عمل‌گرا شویم/ در سال ۹۸ به دنبال تسهیل‌ تولید مسکن خواهیم بود

وزیر راه گفت: استفاده از ظرفیت‌های داخلی برای تأمین سامانه‌های مورد نیاز در بخش راه‌آهن در سال ۹۸ برای ما بسیار مهم است.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره شعار سال ۱۳۹۸ گفت: ما در شرایطی هستیم که جنگ اقتصادی وجود دارد و دشمن با جنگ اقتصادی قصد نابود کردن ارزش پول ملی را دارد. کشور ایران دارای ظرفیت‌های بسیار قابل ملاحظه و تولید ارزش افزوده از ذخایر است.

اسلامی در ادامه گفت: یکی از محور‌های اساسی شعار سال ۹۸ آن است که نیروی انسانی فرهیخته و ظرفیت علمی، تحقیقاتی و تکنولوژی موجود در کشور، می‌تواند عامل تحرک بخش به اقتصاد باشد و آن را شکوفا کند.

وی با اشاره به خودکفایی و استقلال ملی ایران گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون ما شاهد این بوده‌ایم که هر جا با یک همت وسیع کار کردیم، به خود کفایی و قدرت صادرات رسیدیم. آن ظرفیت و قدرت امروز در اختیار ما است و در سال ۹۸ برای تحقق شعار رونق تولید، باید عمل گرایی داشته باشیم تا به نتایج مورد انتظار کشور برسیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: مهم این است که به ساخت داخل، باور پیدا کنیم و مردم نیز توجه داشته باشند که محصولات داخلی را خودشان تولید کنند. از همه مهمتر تلاش گسترده‌ای است که باید در همه دستگاه‌ها صورت بگیرد تا بتوانیم سهم بازار خود را برای صادرات افزایش دهیم؛ بنابراین تقاضا در بازار صادراتی، مصرف کالای داخلی و تحرک بخشیدن به تولید می‌تواند نکاتی باشد که موجب تحقق شعار سال ۹۸ شود.

وی درباره برنامه‌های وزارتخانه در مورد شعار سال ۹۸ گفت: برنامه وزارت راه و شهرسازی در سال ۹۸ توسعه جدی و حضور همه جانبه برای تسهیل‌ تولید مسکن است، تا ان شاالله ساخت مسکن به یک جریان تولید پایدار تبدیل شود؛ زمینه‌های این موضوع را در زمستان ۹۷ فراهم کردیم تا انشالله در سال ۹۸ به صورت قوی برنامه را اجرا خواهیم کرد.

اسلامی در ادامه افزود: محور دوم توسعه پروژه‌های عمرانی و زیرساختی اعم از راه‌سازی و راه‌آهن است و از سوی دیگر باید به مواردی که می‌تواند تسهیل حمل و نقل و گردش ترانزیت را برای کشور فراهم کند، اهمیت دهیم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های داخلی برای تأمین سامانه‌های مورد نیاز در بخش راه‌آهن در سال ۹۸ برای ما بسیار مهم است. ان‌شالله بتوانیم محصولات ساخت داخل از جمله لوکوموتیو و واگن را به کار بگیریم. تفاهم‌نامه آن در ۲۸ اسفند سال ۹۷ به همه تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان ابلاغ شد و امیدوار هستیم که با این اقدام یک رونق جدی در تولید اتفاق بیفتد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز