شما اینجا هستید
مترو » تعزیه خوانی در ايوان انتظار ایستگاه مترو ميدان و لی عصر(عج)

تعزیه خوانی در ايوان انتظار ایستگاه مترو ميدان و لي عصر(عج)
مديريت ارتباطات و امور بين الملل شرکت بهره برداری متروي تهران و حومه از اجراي تعزيه درايوان انتظار ایستگاه ميدان حضرت ولي عصر (عج خبر داد.


به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري راه آهن شهري تهران و حومه براساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، به مناسبت ایام اربعين سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و 72 تن از ياران با وفايش سوگواره نمايشي با عنوان سفر عشق از روز شنبه 5 آبان ماه 97 به مدت ده شب در ايوان انتظار ايستگاه ميدان حضرت ولي عصر(عج)اجرا مي شود.


مهمترین ویژگی‌های” تعزيه” قدیمی‌ترین نمایش‌های آیینی- مذهبی ایران مردمی بودن این هنر است. این نمایش هرسال در ایام محرم در ایستگاه‌های منتخب برپا می‌شود و امسال هم از روز شنبه 5 آبان در آستانه اربعين حسيني درايوان انتظار ایستگاه ميدان حضرت وليعصر (عج)اجرا مي شود.

هدف از اجرای این برنامه‌ها آشنایی بيشتر مسافران با قیام حضرت ابا عبدالله و یادآوری وقایع اتفاق افتاده در محرم ۶۱ هجری قمری و افزایش سطح باورهای دینی و اعتقادی است كه به کارگردانی مهدي پريزاد از روز شنبه 5 آبان ماه آغاز و تا روز دوشنبه 14 آبان ماه 97 از ساعت 18 ميزبان شهروندان و مسافران است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز