شما اینجا هستید
اخبار عمومی » تلاش یک ساله رسولی برای عبور سالم قطار راه آهن از پیچ و خم های ریلی کشور (بخش اول)

به گزارش خبرنگار ریل نیوز، مدیر عامل راه آهن با بهره گیری از ظرفیت های موجود تولید داخل در سال گذشته ۲۱۳ دستگاه ناوگان ریلی و واگن جدید ساخت داخل را در راستای رونق تولید ملی به بهره برداری رساند. همچنین با تلاش وی ۲۴۳ دستگاه واگن جدید باری، لکوموتیو و واگن جدید مسافری در راستای توسعه ناوگان ریلی سال گذشته بازسازی شدند.
توسعه و نوسازی ۳۲۲ دستگاه واگن جدید باری، لکوموتیو نو، ریل باس واگن مسافری دیگر اقدامی بود که در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت های شبکه ریلی کشور در سال گذشته توسط مدیر عامل انجام شد.
علاوه بر این می توان بهره برداری از راه آهن دو خطه میبد – یزد، دو خطه کردن مسیرهای پرترافیک مانند میانه بستان آباد تبریز و توسعه قطارهای حومه‌ای را یکی دیگر از اقدامات ارزشمند مدیرعامل وقت راه آهن جمهوری اسلامی ایران دانست.
در سالی که گذشت با مدیریت سعید رسولی و توفیقات الهی ۲۹ میلیون نفر مسافر و ۴۷٫۵ میلیون تن بار در شبکه ریلی کشور جابه جا شدند.
از فعالیت های مهم سعید رسولی در راستای پذیرش مسئولیت اجتماعی شرکت تحت امرش می توان به اسکان سیل زدگان و اعزام تجهیزات و کمک های مردمی به مناطق سیل زده استان خوزستان و استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد.

تهیه و تنظیم: محمد ارفع

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز