شما اینجا هستید
اخبار عمومی » حدود 16هزار مسافر سال گذشته از طریق راه آهن ارومیه جابجا شد

مدیرکل راه‌آهن آذربایجان‌ خبرداد؛
حدود 16هزار مسافر سال گذشته از طریق راه آهن ارومیه جابجا شد

مدیرکل راه‌آهن آذربایجان‌ گفت: 15 هزار و 823 نفر طی سال 1397 / از 27 آبان تا پایان اسفندماه/ از طریق راه آهن ارومیه جابجا شدند.

شاپور ارسلانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد هشت هزار و 368 نفر مسافر ورودی به راه آهن ارومیه و هفت هزار و 455 نفر خروجی از این ایستگاه بود.
وی بیان کرد: ظرفیت اشغال این مسیر در این مدت 98 درصد بود که رقمی قابل توجه به شمار می رود.
وی با اشاره به اینکه مسافران می‌ توانند از تمامی آژانس‌های سطح کشور و شهر ارومیه به صورت اینترنتی بلیط راه آهن تهیه کنند، اضافه کرد: مبلغ میانگین بلیط قطار در مسیر ارومیه – تهران، 65 هزار تومان تعیین شده است.
مدیرکل راه آهن آذربایجان بیان کرد: قطارهای درجه یک با واگن‌های چهار و 6 تخته مسافران این منطقه را جابجا می کند.
ارسلانی با اشاره به اینکه بخش باری این ایستگاه از 2 ماه پیش راه اندازی شده است، اضافه کرد: کارخانه داران و تولیدکننده ‌ها می‌توانند از این فرصت برای جابجایی کالاهای خود استفاده کنند.
وی ادامه داد: هر هفته 2 قطار در ایستگاه راه آهن ارومیه حضور می یابد و مسافران این شهر را به سمت تهران جابجا می‌ کند.
به گزارش ایرنا راه‌آهن مراغه – ارومیه 2 استان مهم کشور را به هم وصل کرده است و از شهرهای ملکان، نقده، میاندوآب و مهاباد عبور می‌کند؛ این خط آهن همچنین در روستاهای قزل قلعه، شیرین بلاغ و رشکان ایستگاه دارد و طول آن 185 کیلومتر است.
مسیر خط آهن مراغه – میاندوآب – مهاباد – نقده – ارومیه از سال 1381 به طول 182 کیلومتر آغاز شده بود که امسال با اختصاص دهها میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری می رسد.
از سال 1392 تاکنون علاوه بر اجرای ایستگاه های مدرن ارومیه و نقده، با تلاش ویژه دولت تدبیر و امید 98 کیلومتر از این مسیر ریل گذاری و احداث و کاستی های دوره پیش از آن نیز برطرف شد.
برای هر کیلومتر ریل گذاری این طرح 45 تا 50 میلیارد ریال و برای کل آن بیش از پنج هزار و 131 میلیارد ریال هزینه شده که بیش از چهار هزار میلیارد ریال آن در دولت تدبیر و امید تامین شده است.
خط آهن مراغه – ارومیه دارای چهار ایستگاه است و ایستگاه ارومیه با 16 هزار مترمربع زیربنا و یک سالن ترانزیت، بزرگترین ایستگاه این مسیر به شمار می رود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز