شما اینجا هستید
اخبار عمومی » حمل ۶۰۰ هزار تن ذغالسنگ تا پایان سال با شبکه ریلی

مدیرکل راه آهن شرق خبرداد: حمل ۶۰۰ هزار تن ذغالسنگ تا پایان سال با شبکه ریلی

مدیرکل راه آهن شرق در دیدار با مدیر عامل شرکت ذغالسنگ پروده طبس با تاکید بر حمل ۱۰۰ درصدی ذغالسنگ تولید شده در معادن پروده توسط راه آهن گفت: با ادامه روند فعلی تا پایان سال بیش از ۶۰۰ هزارتن بار از این معادن به مقاصد ذوب آهن اصفهان و بندر عباس حمل خواهد شد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل راه آهن شرق: محمد رضا چنگانی در این دیدار با تاکید بر عزم جدی مسولین برای توسعه زیرساختهای کلان منطقه گفت: تقویت حمل و نقل ریلی به دلیل رویکرد ریل محور در حمل بار در دستور کار قرار گرفته است که در این راستا دو خطه کردن محور بافق – سنگان مصوب شده  که در صورت واگذاری اعتبار لازم، عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
 وی ادامه داد: با اجرای این پروژه بسیاری از مشکلات کنونی ما در منطقه نظیر بلاک های بحرانی، ماسه گیر و گلوگاه ها مرتفع خواهد شد.
 مدیرکل راه آهن شرق با تاکید بر آمادگی راه آهن جهت همکاری با شرکت ذغالسنگ گفت: راه آهن بدلیل منافع بیشمار جامعه از حمل ریلی بارهای انبوه بویژه در مبحث کاهش ترافیک و سوانح ناگوار جاده ای وصرفه جویی در مصرف سوخت آماده همکاری  در صورت وجود بار  برای تامین بموقع واگن و لکوموتیو می باشد.

چنگانی با اشاره به  احداث سکوی بارگیری ذغالسنگ گفت : با احداث این سکو امکان بارگیری و حمل  تمام بار معادن ذغال سنگ پروده حتی معادن خصوصی با شبکه ریلی فراهم می شود بنحویکه پیش بینی می شود بیش از یک میلیون تن بار در سال توسط راه آهن حمل گردد.  
  
   مدیرعامل شرکت زغالسنگ پروده طبس نیز در این دیدار با استقبال از پیشنهادات مدیرکل راه آهن شرق گفت: امسال حمل ۶۰۰ هزار تن ذغال سنگ با شبکه ریلی به مقصد ذوب آهن اصفهان را در برنامه داریم که حدود ۲۳۰ هزار تن آن محقق شده است.

  کریتی گفت:  سکوی بارگیری غیرمکانیزه با لودر  جهت جذب بار معادن خصوصی و تسهیل در عملیات بارگیری  در دست احداث است که با بهره برداری از این پروژه تمامی بارهای تولیدی  در معادن پروده توسط راه آهن حمل خواهد شد.
وی افزود : شرکت ذغالسنگ از  تسریع در روند احداث این سکوی بارگیری استقبال کرده چرا که هرچه بار به سمت راه آهن برود از معضلات حمل جاده ای نظیر سوانح، استهلاک جاده ها و مسائل زیست محیطی کاسته می شود.

 کریتی اظهار امیدواری کرد: با اجرای این پروژه ۴۰۰ هزار تن بار معادن خصوصی به راه آهن منتقل گردد.

   مدیر عامل شرکت ذغالسنگ پروده  ذخایر شناسایی شده ذغالسنگ پروده را بیش از ۲میلیارد و ۷۵۰میلیون تن عنوان نمود که ۷۶ درصد ذخیره ذغالسنگ معادن کشور می باشد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز