شما اینجا هستید
اخبار عمومی » خدمات ارائه شده به مسافران ناوگان ریلی ارتقا یابد

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت؛
خدمات ارائه شده به مسافران ناوگان ریلی ارتقا یابد

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور ضرورت ارتقای ارائه خدمات به مسافران ناوگان ریلی را مورد توجه قرار داد و گفت: مسافران باید با آرامش و راحتی به سفر بپردازند و رسیدن به این مهم مستلزم اقدامات عملیاتی ارزشمندتری است که باید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی عصر امروز در دیدار با مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، راه‌آهن را بخشی استراتژیک و راهبردی در کشور دانست و با اشاره به ظرفیت های اقتصادی، اجتماعی و امنیتی این مجموعه اظهار کرد: یکی از مواردی که باید در مجموعه مدیریت راه آهن کشور مورد توجه باشد حرکت از وضع موجود به سمت وضع مطلوب و توسعه حمل‌ونقل ریلی است.

وی با اشاره به سهم حمل‌ونقل ریلی کشور، فاصله این بخش با نقطه مطلوب را مورد تاکید قرار داد و افزود: متولیان و مسئولان کشور ارتباطات بین‌المللی و ریلی با کشورهای مختلف را در دستور کار خود قرار دهند.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با تاکید بر اینکه باید با دیدی جامع، دقیق و ناظر به برنامه راهبردی گستره بیشتری پوشش داده شود، ضرورت ارتقای ارائه خدمات به مسافران ناوگان ریلی را مورد توجه قرار داد و گفت: مسافران باید با آرامش و راحتی به سفر بپردازند و رسیدن به این مهم مستلزم اقدامات عملیاتی ارزشمندتری است که باید در دستور کار قرار گیرد.

وی جایگاه شهر قم در حوزه های مختلف را مد نظر قرار داد و با اشاره به تحصیل بیش از ۱۷۰ هزار نفر از ۱۰۰ ملیت جهان در رشته‌های مختلف در این شهر گفت: استان قم در عرصه نشر معارف دینی نخستین شهر است و بالغ‌بر ۲۰۰ رشته در عرصه اسلامی و انسانی در آن ارائه می‌شود و مجموعه‌های دانشی قم صدها اندیشمند را تربیت‌کرده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز