شما اینجا هستید
اخبار نواحی » راه‌‎آهن شمالغرب زنجان رکورد بار حمل شده در ۲۰ سال اخیر را شکست

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از ایرنا ، علی خدایی خبرداد: جابجایی تُن کیلومتر بار خالص حمل شده فروردین ماه امسال ۱۰۷ درصد، بار ناخالص نیز  ۹۵ درصد در راه آهن شمالغرب کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد یافت.
به گفته وی، با این میزان رشد تُن کیلومتر بار خالص و ناخالص حمل شده راه آهن شمالغرب در بیست سال اخیر شکسته شد.
مدیرکل راه آهن شمالغرب، میزان تن کیلومتر بارخالص حمل شده این منطقه ریلی در فروردین ماه سالجاری را ۶۵ میلیون و ۳۲۲ هزار و ۵۴۶  بیان کرد.
خدایی خاطرنشان کرد: تن کیلومتر بار ناخالص حمل شده نیز ۱۱۵ میلیون و ۸۸۱ هزار و ۴۸۱ ثبت شده است. 
وی تاکید کرد: میزان بار خالص حمل شده در فروردین سال گذشته از راه آهن منطقه شمال‌غرب کشور ۳۱ میلیون و ۵۴۶ هزار و ۲۲۷ تن کیلومتر بود. 
به گفته مدیرکل راه آهن منطقه شمالغرب، از این منطقه بار ناخالص حمل شده نیز در فروردین سال گذشته ۵۹ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۹۳۶ تن کیلومتر ثبت شده بود.
خدایی با تاکید بر اینکه درصدد توسعه حمل ریلی هستیم، افزود: از اواخر اسفند سال گذشته تاکنون نیز بیش از هفت هزار تُن کنستانتره سنگ آهن از ایستگاه راه آهن سلطانیه به مقصد سنگان در خراسان رضوی بارگیری و حمل شده است.
به گزارش ایرنا، تخلیه بار در ایستگاه باز بین المللی بناب با کد ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۰۷۱۰‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ فعال است و این ایستگاه در شبکه (UIC) شناخته شده است.
ایستگاه باز بین المللی بار بناب یک ایستگاه بعد از سلطانیه قرار دارد، ۲ ایستگاه باری دیگر نیز در راه آهن منطقه شمالغرب کشور و در استان‌های قزوین و مراغه فعال است و در این ایستگاه‌ها ترانزیت خارجی، حمل و بارگیری می شود.
ایستگاه باز بین المللی بناب، مبدا و مقصد بار ترانزیت در سطح شبکه های راه آهن‌های دنیا (UIC) شده است.
شبکه‌های راه آهن عضو اتحادیه بین المللی راه آهن‌ها می توانند از این ایستگاه به عنوان مبداء و مقصد کالا استفاده کنند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز