شما اینجا هستید
اخبار عمومی » شبکه پارتی لاین تصویری راه آهن شرق افتتاح شد

با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال:
شبکه پارتی لاین تصویری راه آهن شرق افتتاح شد

شبکه پارتی لاین تصویری راه آهن شرق با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه آهن شرق: شبکه پارتی لاین راه آهن شرق با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان در ایستگاه راه آهن طبس افتتاح شد.
محمد رضا چنگانی در این مراسم با گرامیداشت هفته دولت گفت: مرکز سی تی سی طبس از ۴۰ ایستگاه، ۳۲ ایستگاه را تحت پوشش دارد و بر ۸ ایستگاه نیز نظارت می کند که آخرین تکنولوژی راه آهن یعنی کنترل اتوماتیک قطارها ( ATC ) در این اداره کل راه اندازی شده است.
وی افزود: سیستم تلفن تصویری با تلاش همکاران گروه ارتباط و علائم الکتریکی راه آهن شرق با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال راه اندازی شده است که امروز رسما به بهره برداری می رسد.
مدیرکل راه آهن شرق ادامه داد: کلیه ایستگاه های منطقه، اتاق مدیریت بحران، کنترل و مرکز کنترل ترافیک مرکزی(CTC ( به تلفن های تصویری مجهز شده اند که این موضوع در بحث های نظارتی بسیار موثر است.
وی گفت: راه آهن شرق به عنوان بزرگترین محور ریلی کشور دارای ۱۰۰۰ کیلومتر خط می باشد و تا کنون در سال جاری ۲.۵ میلیون تن بار توسط این اداره کل حمل شده است که نسبت به سال قبل یک درصد رشد دارد.
چنگانی ادامه داد: در بحث جابجایی مسافر نیز در سال جاری ۱۳۰ هزار نفر توسط این اداره کل جابجا شده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد رشد دارد.
وی راه آهن شرق را جزو چهار اداره کل برتر حمل بار راه آهن جمهوری اسلامی دانست.

لازم به ذکر است: شبکه پارتی لاین تصویری به منظور برقراری ارتباط مطمئن، امن، سریع و راحت بین ایستگاه‌های شبکه راه آهن می باشد و به این منظور تجهیزات سیستم پارتی لاین تصویری در ایستگاه‌های راه آهن جهت کنترل سیر و حرکت قطارها در سراسر شبکه ریلی نصب و راه اندازی می گردد که به وسیله آن کاربران سیستم از جمله ماموران سیر و حرکت ایستگاه‌ها از طریق شبکه اختصاصی پارتی لاین تصویری با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.
این شبکه از دو قسمت سراسری و محلی تشکیل شده است که شبکه محلی جهت ایجاد ارتباط مابین مرکز هر اداره کل با ایستگاه‌های تحت پوشش و ایستگاه‌ها با یکدیگر در هر اداره کل استفاده می شود و شبکه سراسری جهت برقراری ارتباط مابین کنترل مراکز ادارات کل با یکدیگر و با کنترل مرکزی راه آهن واقع در تهران می باشد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز