شما اینجا هستید
اخبار عمومی » غفلت وزارت راه از پروژه‌ای حیاتی و ملی / چرا پروژه دو خطه کردن راه‌آهن زنجان ـ قزوین معلق مانده ا‌ست؟

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از تسنیم ، مصطفی طاهری اظهار داشت: ساختار بانک‌ها از مهم‌ترین و پیچیده‌ترین کارها است که نیز به‌عنوان اولویت مجلس یازدهم محسوب می‌شود. مهم‌ترین آسیب کشور در جنگ اقتصادی ساختار بانک است و تا زمانی که نتوانیم این ساختار را اصلاح کنیم نباید انتظار اقتصاد سالم و پویا داشته باشیم.

وی با بیان اینکه هیچ‌کسی در این کشور نمی‌تواند مشکل اقتصاد را حل کند مگر اینکه در مرحله نخست ساختار بانکی را اصلاح کند، تصریح کرد: ۹۵ درصد گردش مالی سازمان‌ها و همینطور نقدینگی سازمان‌ها و کارخانه‌‌ها به بانک مربوط می‌شود و اگر این ساختار اصلاح نشود هیچ اتفاقی در حوزه اقتصاد نخواهد افتاد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با انتقاد از نیمه تمام ماندن پروژه دو خطه کردن راه‌آهن زنجان به قزوین گفت: تنها پروژه‌ای که در تنهاترین سفر رئیس جمهور در مدت هفت ساله به زنجان تصویب شد امروز بهره‌برداری از آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و معلوم نیست سرانجام این پروژه چه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شخصا پیگیر امورات پروژه دو خطه کردن راه‌آهن زنجان به قزوین از وزیر راه و شهرسازی هستم، افزود: اگر مبلغ تخصیص یافته به این پروژه افزایش چشمگیری داشته باشد به راحتی می‌توان این پروژه را یک ‌ساله به اتمام رساند.

طاهری در ادامه گریزی به پروژه نیمه تمام مانده جاده‌ زنجان به بیجار زد و افزود: با پیگیری و بازدید از این پروژه، پیمانکار پروژه قول داد تا اواخر دولت دوازدهم این پروژه به بهره‌برداری برسد.

وی همچنین در ادامه اشاره‌ای به مشکلات کشاورزان زد و افزود: عمده‌ مشکلات کشاورزی نداشتن الگوی کشت و نیز مدیریت است و مهمتر از همه همچنان کشاورزی در کشورمان به شکل سنتی انجام می‌گیرد.

این مسئول ضمن اینکه از وزارت جهاد کشاورزی خواست از طریق آموزش به کشاورزان الگوی جدیدی در اختیار آن‌ها قرار دهد، تصریح کرد: کشاورزی نوین قطعا می‌تواند سبب بهره‌برداری بیشتری شود و از عمده‌ترین اشتباه کشاورزان که همان هدر دادن آب است پیشگیری کند.

 

زیتون طارم

طاهری با بیان اینکه امروزه در کل کشور با بحران کم آبی مواجه هستیم، گفت: محصول زیتون که استان زنجان جزو تولید کنندگان اصلی این محصول است با سایر محصولات خیلی متفاوت است و همانند نفت ارزشمند می‌باشد که متاسفانه این محصول توسط دلالان به شکل خام‌فروشی عرضه می‌گردد و فرآوری نمی‌شود و با قیمت پایین و ارزش افزوده‌ی بالا باز استان خارج می‌شود.

 

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس در پایان گفت: در کل با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه هستیم اما هر مشکلی یک راه‌حلی دارد و سعی ما در مجلس یازدهم این است که با تصویب قوانین جدید بتوانیم کشور را از حالت بحران خارج کنیم.

 

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز