شما اینجا هستید
مترو » فاز جدید تولید داخل ناوگان مترویی شهرهای تبریز، اصفهان و شیراز

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مرضیه شاه محمدی در این زمینه گفت: در راستای اجرای فاز بومی سازی ۲۱۵ دستگاه واگن از محل قرارداد ۳۱۵ دستگاه واگن فی مابین سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور و شرکت پوژن جهت تأمین ناوگان خطوط مترویی سه شهر تبریز، اصفهان و شیراز، بخشی از ملزومات تولید ۳۰ دستگاه واگن مترویی ساخت داخل در شرف ترخیص از گمرکات تهران، بندرانزلی و بندرعباس قرار گرفت.

وی اضافه کرد: ارزش محموله‌های ارسالی از چین حدود مبلغ ۳.۲ میلیون یورو است و طی توافق‌های انجام شده، محموله‌های باقیمانده بعدی تجهیزات اصلی واگن برای تولید ۳۰ دستگاه واگن این قرارداد در مرحله  برنامه ریزی و ارسال از کشور چین  است.

وی افزود: پس از ترخیص، کالاها به سایت کارخانه ایریکو در شهر ابهر منتقل خواهند شد تا با مونتاژ روی بدنه های تولیدی شرکت ایرانی، تبدیل به قطارهای مترویی ساخت داخل شوند.

وی همچنین یاداور شد: تاکنون ۱۰۰ دستگاه واگن از محل قرارداد مذکور به سه شهر فوق تحویل گردیده که در حال خدمت رسانی به مسافرین متروی آنهاست و ۲۰ دستگاه واگن اول حاصل از مرحله ساخت داخل نیز در شرف ورود به مرحله تست‌­های نهایی برای تحویل به سه شهر می باشند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز