شما اینجا هستید
اخبار عمومی » قطار تهران – آنکارا راه اندازی شد

قطار تهران – آنکارا راه اندازی شد

مراسم راه اندازی قطار تهران – آنکارا با حضور مدیرعامل راه آهن و سفیر ترکیه در ایران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم راه اندازی قطار تهران – آنکارا با حضور معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سفیر ترکیه در ایران و مدیران شرکت‌های حمل ونقل ریلی کشور برگزار شد.

این قطار مسافری ساعت ۲۱ و ۵۰ دقیقه امشب ۱۶ مرداد ماه  ایستگاه راه آهن تهران  را به مقصد آنکارا ترک کرد.

طبق برنامه مقررشده این قطار مسافری چهارشنبه هر هفته از ایستگاه راه آهن تهران عازم آنکارا شود و قیمت بلیت آن ۷۶۹ هزار و ۲۵۰ تومان تعیین شده است.

قطار مسافری تهران – آنکارا ساعت ۲۱ و ۵۰ دقیقه چهارشنبه هرهفته پس از ترک ایستگاه راه آهن تهران عازم تبریز می‌شود و پس از گذر از ایستگاه راه آهن تبریز، مرز رازی، کاپی کوی (مرز ایران – ترکیه) در ایستگاه اسکله دریاچه وان متوقف و مسافران با کشتی به آن سوی دریاچه منتقل و از آنجا با قطار ترکیه‌ای عازم آنکارا می‌شوند.

زمان سیر این قطار مسافری در مسیر تهران – آنکارا حدود ۶۰ ساعت است و طبق هماهنگی‌های انجام شده بین راه آهن جمهوری اسلامی ایران با مسئولان شرکت راه آهن ترکیه، شرکت حمل ونقل ریلی رجا با واگن‌های چهارتخته مسافران را از تهران به اسکله دریاچه وان منتقل می‌کند و پس از آن قطار‌های ترکیه مسافران را از آنسوی دریاچه وان به آنکارا انتقال می‌دهند. (مسافران این قطار حدفاصل اسکله دریاچه وان تا اسکله تاتوان را با کشتی سفر می‌کنند.)

هموطنان برای تهیه بلیت قطار تهران – آنکارا می‌توانند از طریق دفاتر مجاز فروش و یا به صورت اینترنتی نسبت به خرید بلیت‌های مورد نیاز خود اقدام و یا با سامانه صدای مسافر شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران به شماره ۰۲۱۵۱۴۹ تماس بگیرند.

طبق برنامه قطار مسافری تهران – آنکارا چهارشنبه هر هفته ساعت ۲۱ و ۵۰ دقیقه از تهران عازم آنکارا می‌شود و صبح روز شنبه ساعت ۷ و ۴۵ دقیقه به وقت محلی، وارد ایستگاه راه آهن آنکارا می‌شود.

شایان ذکر است، سیر قطار‌های مسافری در مسیر تهران – آنکارا و تهران – وان متعاقب دیدار «سعید رسولی» مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با «علی احسان اویگون»، همتای ترک خود در تهران عملی شد و برای نخستین بار قطار تهران – وان سوم تیرماه سال جاری تهران را به مقصد وان ترک کرد و امشب قطار تهران – آنکارا سیر خود را در این مسیر آغاز کرد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز