شما اینجا هستید
اخبار عمومی » مرحله دوم پویش فرهنگی ‌‌‌‍‌‍”بخوان” در مترو اجرا می شود

مرحله دوم پویش فرهنگی ‌‌‌‍‌‍”بخوان” در مترو اجرا می شود

 در مرحله دوم پویش “بخوان” بیش از ۴۰ عنوان کتاب در قطارهای مترو معرفی می‌شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات شرکت بهره برداری متروی تهران در مرحله دوم پویش”بخوان” که به همت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت از روز شنبه ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ اجرا خواهد شد و هدف اصلی آن ترویج بیشتر فرهنگ مطالعه و افزایش سرانه آن در ایستگاه ها و قطارهای مترو است که در این کمپین از نویسندگان، پژوهشگران حوزه ادبیات، اساتید دانشگاه و بزرگان فرهنگ و هنر و شهروندان خواسته شده که کتاب های مناسب را برای مخاطبان معرفی کنند. در این پویش هر کدام از این گروه ها با معرفی بخشی از یک کتاب آن را به مخاطبان توصیه می‌کنند.

ضمن اینکه نوع انتخاب محتواها نیز بر اساس امتیاز جذابیت محتوا به صورت خاص برای مخاطب انتخاب شده است، به طوری که علاقمندان بعد از خواندن این برش‌ها ترغیب به مطالعه همه کتاب بشوند و آن را تهیه کنند. در مرحله نخست این پویش از نظرات اساتیدی چون سید جلال کزازی، غلامحسین دینانی و مجید انتظامی بهره برده‌ایم و در حوزه نویسندگان هم از نویسندگان نام آشنا و صاحب آثار فاخر مثل رضا امیرخانی و سارا عرفانی استفاده کرده ایم.

لازم به توضیح است در خصوص انتخاب شهروندان؛ بعد از تولید و انتشار فراخوان در ایستگاه های مترو، مسافران در خصوص انتخاب بخش‌های مختلف کتاب به معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت پاسخ خواهند داد و بخش های انتخاب شده خود را ارسال می کنند.

مرحله اول پویش “بخوان” همزمان با نمایشگاه بین المللی کتاب تهران شروع شد که مورد توجه و استقبال مسافران مترو قرار گرفت.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز