شما اینجا هستید
اخبار عمومی » کیفیت ریل تولید شده در ذوب‌آهن مورد تأیید است

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب‌آهن، عباس خطیبی طی بازدید از خط تولید ذوب‌آهن اصفهان و کارگاه تولید ریل این شرکت اظهار کرد: از همه تلاشگران ذوب‌آهن اصفهان که در راستای تولید ریل ملی و خودکفایی کشور نسبت به تأمین این کالای استراتژیک تلاش کردند به ویژه مهندس یزدی زاده مدیرعامل این شرکت که اهتمام ویژه‌ای در این خصوص داشتند تشکر و قدردانی می‌کنم.

 

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود: در سال ۹۷ صحبت از ریل ملی مطرح شد و هم‌اکنون که در سال ۹۹ قرار داریم مصرف ریل ما در پروژه‌های مختلف کشور در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از ذوب‌آهن اصفهان تأمین می‌شود.

 

وی تصریح کرد: کیفیت ریل تولید شده در ذوب‌آهن مورد تأیید است زیرا این محصول بر اساس سخت‌ترین استانداردهای روز دنیا تولید می‌شود.

 

خطیبی گفت: اولین ریل ذوب‌آهن در راه‌آهن میانه – بستان‌آباد نصب شد و در محورهای میانه- اردبیل، همدان- سنندج، چابهار- زاهدان و همچنین رشت- کاسپین که حداکثر تا یک ماه دیگر ریل‌گذاری آنجا نیز آغاز می‌شود از این محصول دارای ارزش افزوده بالا استفاده می‌شود.

 

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بیان کرد: با توجه به کیفیت، ظرفیت و توان تولید ریل در این شرکت، صلاح بر این است که متکی به تولید داخل باشیم و این مهم یک ارزش برای ما تلقی می‌شود زیرا انقلاب بزرگی را در زیرساخت‌های حمل و نقل کشور رقم زد.

 

وی اضافه کرد: شرکت ساخت، حدود ۵۰ هزار تن ریل نیاز دارد اما در کل کشور پیش‌بینی می‌شود که تا ۱۰۰ هزار تن ریل در سال مورد نیاز باشد.

 

منصور یزدی‌زاده، مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان نیز در ادامه گفت: تولید ریل در این شرکت مرهون حمایت‌های وزارت راه و شهرسازی است و محدودیتی از نظر کمی،کیفی و تنوع تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان نداریم.

 

وی با اشاره به اینکه اولین نمونه از ریل سوزن هم امیدواریم در شهریورماه به تولید برسد، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم تولید سایر محصولات را در کنار ریل ادامه بدهیم، توان تولید این محصول تا ۲۰۰ هزار تن وجود دارد اما در صورت توقف تولید سایر محصولات، ذوب‌آهن اصفهان توان تولید ۴۰۰ هزار تن ریل را دارا است.

 

در ادامه مهدی نصر، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ذوب‌آهن بیان داشت: ذوب‌آهن اصفهان به عنوان پرچم‌دار تولید فولاد در کشور، بهای بسیار زیادی برای تولید ریل داد و ایثارگرانه و فرای از اینکه یک بنگاه اقتصادی است این محصول استراتژیک را برای توسعه حمل و نقل ریلی کشور مطابق با آخرین استانداردها تولید می‌کند.

 

وی افزود: انواع تیرآهن این شرکت در صنعت ساختمان جایگاه ویژه‌ای دارد و مشتریان بسیاری خواهان تولید این شرکت هستند اما ذوب‌آهن تولید ریل را نیز در دستور کار خود قرارداد.

 

محمدامین یوسف‌زاده، مدیر مهندسی نورد ذوب‌آهن نیز در حاشیه این بازدید بیان داشت: این مجتمع عظیم صنعتی هم‌اکنون توانایی تولید انواع ریل را دارد و متناسب با درخواست مشتری این محصول استراتژیک را وارد بازار می‌کند.

 

وی افزود: تولید ریل از مرحله شمش تا نورد مطابق با آخرین استانداردها در این شرکت مادر صنعتی انجام‌ می‌گیرد و کلیه آزمایشات و اندازه‌گیری‌ها در فرایند تولید به صورت اتوماتیک انجام می‌گیرد.

 

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز