شما اینجا هستید
بین المللی » 15 هزار و 714 تن کالا از راه آهن آستارا صادر شد

15 هزار و 714 تن کالا از راه آهن آستارا صادر شد

آستارا – ایرنا – مدیرکل گمرک آستارا گفت: 15 هزار و 714 تن کالا در قالب 253 واگن قطار در سه ماه نخست امسال از طریق خط آهن این شهرستان به خارج از کشور صادر شد.

رسول امیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت 35 هزار و 884 تن کالا در قالب 590 واگن به بارانداز راه آهن آستارا وارد و سه هزار و 465 تن کالا در قالب 51 واگن از آن خارج شده است.
وی افزود: لوازم خانگی، سرامیک، سیمان، میوه ، سنگ و کلینکر از کالاهای صادره به کشورهای روسیه، گرجستان و آذربایجان بوده و از آن کشورها تخته ام دی اف و غلات به بارانداز وارد شده است.
وی بیان کرد: گمرک راه آهن آستارا پنجشنبه هفته گذشته فعالیت خود را در بارانداز این شهرستان آغاز کرد و با استقرار دیگر سازمان های خدمات رسان حوزه تجارت، صادرات، واردات و حمل و نقل کالا از راه آهن آستارا-آستارا رونق بیشتری خواهد گرفت.
اداره کل گمرک آستارا در امور واردات و صادرات قطعی کالا، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، حمل و نقل داخلی و خارجی، موافقت نامه تجارت بین المللی، صدور برگ خروج خودرو، امور مسافری، مرجوعی، امانت های پستی و قضایی فعالیت می کند.
مرحله نخست طرح ریلی اتصال آستارای ایران به آستارای آذربایجان، در فروردین ماه امسال با حضور مقام های دو کشور در شهرستان آستارا افتتاح شد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور است و سالانه نزدیک به 800 هزار مسافر داخلی و خارجی از آن تردد می کنند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز