شما اینجا هستید
اخبار نواحی » آغاز خدمات دهی ریلی اربعین در خرمشهر

آغاز خدمات دهی ریلی اربعین در خرمشهر

مدیر پایانه راه آهن خرمشهر از آغاز فعالیت قطارهای مسیر اربعین حسینی اعم از برون استانی و مسیر شلمچه از ۲۸ مهر ماه خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ؛غلامحسین فارسیان مدیر پایانه راه آهن خرمشهر گفت: فعالیت راه آهن از ۲۸ مهر آغاز می شود و تا ۱۱ آبان یعنی سه روز بعد از اربعین ادامه خواهد داشت.

وی از استقرار یک دستگاه ریل باس با ظرفیت ۳۳۶ نفر صندلی در مسیر شلمچه خبر داد و افزود: ریل باس با ۳۳۶ نفر صندلی ظرفیت حمل مسافر که اکنون به عنوان قطار حومه ای خرمشهر – اهواز و بالعکس استفاده می شود از ۲۸ مهر به جابه جایی شبانه روزی و رایگان زائران در مسیر خرمشهر – شلمچه تا مرز خواهد پرداخت.

مدیر پایانه راه آهن خرمشهر گفت: ظرف این مدت قطار مسافری با سازمان واگن های دو طبقه که پیش تر به عنوان قطار حومه ای خرمشهر استفاده می شد و مدتی است با ریل باس جایگزین شده است باز هم به عنوان قطار حومه ای به کار گیری خواهد شد و ساعت حرکت این قطار نیز همچون روال عادی ادامه خواهد یافت.

فارسیان در ادامه به آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای ایام اربعین اشاره کرد و افزود: پیش فروش بلیت قطارهای مسافری محور جنوب (تهران – خرمشهر و مشهد – خرمشهر) از روز شنبه هفته جاری در سامانه فروش بلیت شرکت سفیر ریل آسیا و شرکت حمل و نقل ریلی رجا بصورت همزمان در مراکز فروش و اینترنتی در دسترس عموم مردم قرار گرفته است.

وی شمار رام های قطارهای مسافری فوق العاده اربعین را ۲۶ رام اعلام کرد و گفت: ۲۲ رام این قطارها ۶ تخته و چهار رام دیگر ۴ تخته است و علاوه بر این تمام قطارهای مسافری تهران – اهواز نیز تا خرمشهر و شلمچه ادامه سیر خواهند داشت و قطار مشهد – خرمشهر نیز با سازمان واگن‌های ۴ تخته و ۶ تخته به صورت یک روز در میان زائرین را به خرمشهر خواهند رساند.

مدیر پایانه راه آهن خرمشهر با بیان اینکه برنامه ریزی و پیش بینی های لازم برای خدمات رسانی هرچه بهتر به زائران اباعبدالله الحسین (ع) دیده شده است، ادامه داد: برای رفاه حال زوار، به محض ورود قطارهای برون استانی به خرمشهر، قطار ریل باس در ایستگاه راه آهن خرمشهر آماده جابه جایی زائرین به مرز شلمچه خواهد بود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز