شما اینجا هستید
اخبار نواحی » آغاز دوباره حرکت قطار از شیراز به سمت تهران

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از ایرنا، مدیرکل راه آهن استان فارس اظهار داشت: حرکت قطار شیراز – تهران به دلیل شیوع بیماری کرونا از اوایل اسفند ۹۸ محدود و از هشتم فروردین ۹۹ نیز به طور کامل متوقف شده بود اما حرکت این قطارها بر اساس دستور ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا از سوم اردیبهشت‌ماه جاری دوباره با تعدادی محدود و نصف ظرفیت و با رعایت اصول بهداشتی از سر گرفته شده است.

مهرداد انصاری ادامه داد: قطار شیراز به سمت تهران از روز سوم اردیبهشت ۹۹ به صورت یک روز در میان و در روزهای فرد هر ماه تنها در قالب یک سرویس، ساعت ۱۸ از شیراز به مقصد تهران حرکت خود را آغاز کرده است.

وی اضافه کرد: حرکت این قطارها بر اساس پروتکل‌های بهداشتی و با ۵۰ درصد ظرفیت انجام می‌شود، به گونه‌ای که در هر کوپه‌ چهار نفره، حداکثر ۲ نفر مسافر حمل خواهد شد.

مدیر کل راه‌ آهن استان فارس بیان داشت: قطار و کوپه‌های آن و همچنین ایستگاه‌ها قبل از انجام هر سفر ضد عفونی می‌شوند. 

قطار شیراز- مشهد همچنان در ایستگاه توقف

انصاری گفت: شیوع بیماری کرونا موجب تعطیلی حرکت قطار شیراز – مشهد از دوازدهم اسفند ۹۸ شده که این توقف همچنان تا اطلاع ثانوی و اعلام نظر ستاد ملی پیشگیری و مبارزه با کرونا ادامه خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در زمینه جا به جایی مسافر در سال ۹۸، حدود ۵۱۲ هزار نفر مسافر در مسیرهای تهران و مشهد و ایستگاه‌های بین راهی از قطارهای فارس استفاده کردند که این میزان در مقایسه با سال ۹۷ بیانگر یک درصد افزایش است.

او بیان داشت: این آمار در حالی است که در اسفندماه سال ۹۸ قریب ۸۰ درصد بلیت قطارهای فارس به علت شیوع بیماری کرونا توسط مسافران استرداد شد و تعداد باقی مانده نیز در اوایل اسفند از قطار استفاده کردند و عملا عملکرد سال ۹۷ این اداره کل در حوزه جابه جایی مسافر در ۱۱ ماه سال ۹۸ محقق شد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز