شما اینجا هستید
اخبار عمومی » آغاز عملیات اجرایی پروژه راه آهن کرمان – سیرجان

آغاز عملیات اجرایی پروژه راه آهن کرمان – سیرجان

با حضور رییس جمهور، عملیات اجرایی پروژه راه آهن کرمان – سیرجان آغاز شد.

بر اساس این گزارش، مهندس مازیار یزدانی، معاون فنی و زیربنایی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه راه آهن کرمان – سیرجان گفت: هم اکنون شاهد هستیم در کلیه مسیرهای راه آهنی کشور، کارگاه های راه آهنی تعبیه شده است و امیدواریم در سال جاری تغییرات اساسی را در مسیرهای ریلی کشور شاهد باشیم.

وی با اشاره به پروژه راه آهنی کرمان – سیرجان اظهار کرد: این پروژه با مشارکت دولت و بخش خصوصی و با سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیارد ریال، صورت می گیرد که در حوزه راه آهن، این نوع مشارکت برای اولین بار در کشور اتفاق افتاده است.

معاون فنی و زیربنایی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، طول این خط ریلی را ۲۵۶ کیلومتر عنوان و اظهار کرد: این خط ارتباط بین بندعباس – کرمان – زاهدان را صورت خواهد داد که برای ۹۰۰ نفر، اشتغال پایدار بهمراه خواهد داشت.

یزدانی با بیان اینکه ۳۰۰۰ نفر اشتغال غیرمستقیم در این پروژه خواهیم داشت افزود: پیش بینی شده است جابجایی ۲۰ میلیون تن بار، از این مسیر ریلی صورت گیرد.

وی خاطر نشان کرد: سعی می کنیم تمامی پروژه های راه آهنی که در این دولت آغاز شده است، تا پایان این دولت به بهره برداری برسد.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز