شما اینجا هستید
اداره كل راه آهن يزد » آمادگی راه آهن منطقه یزد در مواجهه با بحران

آمادگی راه آهن منطقه یزد در مواجهه با بحران

 

به منظور آمادگی هر چه بیشتر پرسنل راه آهن یزد و هماهنگی با ارگان های برون سازی در مواقع بروز بحران های احتمالی، مانوری دور میزی با حضور اعضای کمیته پدافند غیر عامل و با محوریت بلایای طبیعی برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه آهن یزد با برگزاری مانور دور میزی با محوریت مباحثه بر اساس میزان خسارت وارده حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی در بخش های مختلف شبکه ریلی، توانایی گروه‌های عملیاتی ارزیابی گردید.
مانور دور میزی مذکور با حضور رییس مرکز هماهنگی امور مناطق و سرپرست اداره کل ، معاونین و روسای ادارات و گروه ها آغاز شد و با بررسی میزان خسارت وارده در محل حادثه ، توانایی و عملکرد ادارات و گروه‌های عملیاتی مورد بررسی و آزمایش قرار گرفت.
در این نشست که نماینده ستاد بحران استانداری نیزحضورداشت، فیلم مستند مانور بحران و حادثه خروج از خط واگن مسافری در دی ماه ۹۶ به نمایش در آمد و مورد نقد و واکاوی قرار گرفت.
رئیس مرکز هماهنگی امور مناطق با اشاره به اینکه اجرای مانورهای دور میزی فرصتی مطلوب برای تمام سازمان‌ها و نهادهای عضو ستاد مدیریت بحران است، خاطرنشان کرد: حضور مدیران سازمان‌ها و نهادهاهمچون اورژانس، هلال احمر، نیروی انتظامی، آتش نشانی و …. در این مانور قابل تقدیر است و هدف اداره کل از برگزاری این مانور، تعیین و یا به روز نمودن اعضای سامانه فرماندهی حادثه، عملیاتی کردن سیستم مدیریت بحران، تمرین و هماهنگی منابع، شامل نیروهای عملیاتی و تجهیزات و ارزیابی خسارت بوده که در پیشبرد برنامه‌های آینده و شناسایی نقاط قوت و ضعف مدیریت بحران های احتمالی، بسیار موثر است.
سرپرست اداره کل راه آهن یزد با تاکید بر اینکه راه آهن یزد از حساسیت بالایی ، هم در زمینه باری و هم در زمینه مسافری برخوردار است بیان کرد: با تعاملی که با نیروهای امدادی استان صورت گرفته نقشه‌ها و همچنین راه‌های دسترسی به مناطق و ایستگاه‌های راه آهن یزد بطورکامل در اختیار نیروهای امدادی قرار میگیرد تا در صورت نیاز در کمترین زمان بتوانند عملیات امدادی را انجام دهند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز