شما اینجا هستید
مترو »  آمادگی اجرای عملیات احداث تراموا در شیراز

به گزارش ریل نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور در دیدار با هیئت آلمانی متشکل از مدیرعامل و مدیر برنامه‌ریزی شرکت مشاور حمل و نقل درسدن – برلین و رئیس دپارتمان محیط زیست درسدن اظهار داشت: به منظور کاهش ترافیک ناشی از عملیات اجرایی و افزایش رضایت‌مندی شهروندان، احداث تراموای شیراز در فازها و قطعات مختلف برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

شهردار شیراز خطاب به هیئت آلمانی تاکید کرد: در این راستا تراموای شیراز در نخستین فاز در مسیر کوتاه و اثرگزار در محدوده مرکزی شیراز اجرا شود و در انتها با تکمیل قطعات مختلف، پروژه تراموا به بهره‌برداری کامل برسد.

اسکندرپور اضافه کرد: بهره‌برداری از فازهای مختلف تراموا و استفاده شهروندان از این وسیله حمل و نقل منجر به همراهی بیشتر مردم برای تکمیل پروژه تراموا می‌شود.

شهردار شیراز با بیان اینکه اجرای پروژه تراموا در شیراز نتیجه تلاش شهرداری و استفاده از دانش و تجربه آلمانی است، افزود: در پروژه تراموای شیراز، هیئت آلمانی نقش مشاور ارشد را دارد که مطالعات به تایید نهایی آنها می‌رسد و بر نحوه اجرای پروژه نیز نظارت می‌کنند.

وی با ابراز امیدواری از همکاری مشترک با هیئت آلمانی گفت: شیراز در بین کلانشهرهای ایران، نخستین شهری است که در مسیر ایجاد تراموا قدم گذاشته و امیدوارم سایر کلانشهرهای ایران نیز با دیدن نتیجه این همکاری مشترک به سمت ایجاد تراموا ترغیب شوند.

مجتبی زوربخش، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز نیز در نشست با هیات آلمانی گفت: با توجه به تعاملات انجام شده در زمینه انتقال دانش فنی از سوی هیات آلمانی به شهرداری شیراز، هم اکنون این آمادگی وجود دارد که در شش ماهه دوم امسال عملیات اجرایی ترموا در شیراز آغاز شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز