شما اینجا هستید
اخبار عمومی » آمادگی اداره کل راه آهن خراسان جهت ارائه خدمات به زائران و مسافران ریلی نوروزی

آمادگی اداره کل راه آهن خراسان جهت ارائه خدمات به زائران و مسافران ریلی نوروزی

محمدهادی ضیایی مهر، مدیرکل راه آهن خراسان از آمادگی کامل اداره کل راه آهن خراسان جهت ارائه خدمات به زائران و مسافران ریلی نوروز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی راه آهن خراسان، مدیرکل راه آهن خراسان با بیان این مطلب گفت: با توجه به برگزاری جلسات مرتبط با قطارهای مسافری نوروزی در محل ستاد و همچنین برگزاری جلسات با نمایندگان شرکت های مالک قطارهای مسافری در منطقه خراسان در خصوص تمهیدات نوروزی، برنامه های جامع و مختلفی در حوزه ریلی استان در ایام نوروز ۱۳۹۸ پیش بینی شده است.
محمدهادی ضیایی مهر افزود: تشکیل ستاد نوروزی در این اداره کل و تعیین کشیک های ارشد به صورت شبانه روزی جهت نظارت لازم بر امور محوله، نظافت، غبار روبی و رفع نواقص احتمالی در کلیه مساجد، سرویس های بهداشتی و اماکن ایستگاهی مرتبط با مسافرین و زائرین امام هشتم(ع)، زیبا سازی، گل آرائی و نورپردازی در سالن های ایستگاه های حوزه استحفاظی اداره کل، پیش بینی انجام مستمر بازدید از قطارهای مسافری در مبدا حرکت و حین سیر از جمله موارد پیش بینی شده است.
وی در ادامه گفت: پیش بینی و آمادگی کامل قطار نجات، سالن مسافری، ماشین های آتش نشانی جهت استفاده در زمان ضرورت، اجرای سفره هفت سین در ایستگاه راه آهن مشهد و برنامه ریزی جهت بازدید متقاضیان از موزه ریلی در ایستگاه مشهد و ارتقا خدمات در قطارهای مسافری در ایام نوروز و اهدا هدیه به مسافرین در چارچوب برنامه های تدوین شده از دیگر برنامه های اجرایی خواهد بود.
همچنین در راستای تکریم زائران و مجاوران معزز امام هشتم (ع) و ارتقا سطح ارائه خدمات و جهت رفاه حال مسافران و پر کردن زمان انتظار ایشان در سالن ایستگاه مشهد، تعداد ۳۰ عدد صندلی استراحت با اعتباری در حدود ۳۸۰ میلیون ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.
گفتنی است: درج اطلاعات مربوط به ساعت حرکت قطارهای مسافری و آخرین وضعیت سیرو حرکت قطارها در ایام نوروز در سایت اداره کل راه آهن خراسان به آدرس khorasan.rai.ir اطلاع رسانی می شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز