شما اینجا هستید
اخبار عمومی » آمادگی حمل و نقل عمومی برای مسافرت های نوروزی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مرتضی دهقان معاون سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به آمادگی و بسیج امکانات مجموعه فرودگاه ها و شرکت های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی برای ایام عید گفت: ۱۶ شرکت هواپیمایی با ۱۶۰ فروند هواپیما برای مسافرت های نوروزی آماده شده اند.

دهقان افزود: همه امکانات فراهم شده تا ۲۴ ساعته با حدود ۲۴ هزار صندلی در خدمت مردم باشیم.

معاون سازمان هواپیمایی کشوری گفت: افزایش قیمت بلیت ها رسما توسط شزکت های هواپیمایی اعلام نشده و همچنان مانند طول سال بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شده است.

دهقان گفت: با شرکت های هواپیمایی هماهنگ شده که در ایام نوروز افزایش نرخ نداشته باشند.

معاون سازمان هواپیمایی کشوری گفت: نرخ ها می تواند با توجه به کلاس پروازها و … شناور و متفاوت باشد.

دهقان درباره تاخیر پروازها هم گفت: علل تاخیر پروازها متفاوت است اما همه امکانات فنی و عملیاتی را به صورت حداکثری فراهم کرده ایم که انشا الله تاخیر نداشته باشیم و امیدواریم وضع آب و هوا هم خوب باشد تا تاخیری صورت نگیرد.

در ادامه برنامه علی کاظمی منش مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه آهن هم گفت: بخش حمل و نقل ریلی هم با ۲۴۴ رام قطار در ایام نوروز و پیک مسافرت ها در خدمت مردم است.

کاظمی منش با اشاره به رشد ۱۳.۸ و ۱۵.۵ درصدی صندلی و واگن های قطار گفت: از سال ۹۴ افزایش قیمت نداشته ایم و بلیت ها در سال ۹۶ هم با همان قیمت عرضه شده است.

مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه آهن افزود: خبر خوب برای هموطنان و مسافران این که ۲۸۴ واگن که بالای ۳۰ سال سن داشتند از رده خارج شدند و ۷۱ واگن چهار تخته نو شده و ۷۵ واگن هم نوسازی و بهسازی شده است.

کاظمی منش با بیان این که بلیت مشهد برای ایام میانی تعطیلات هنوز موجود است افزود: بلیت قطار کرمانشاه به مشهد نیز قابل عرضه است و کرمانشاهی ها می توانند تهیه کنند.

اسفندیاری قائم مقام شرکت فرودگاه های کشور هم از دیگر مهمانان برنامه بود که او هم از انجام همه هماهنگی های لازم برای جابجایی برنامه ریزی شده ۴.۵ میلیون مسافر با هواپیما خبر داد.

اسفندیاری گفت: هموطنان از طریق سامانه پیامکی ۱۰۰۰۷۰۶۹ می توانند هر نقص و اشکال را در خدمت رسانی به اطلاع مسئولان برسانند.

حمیدرضا شهرکی مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری هم گفت: بلیت اتوبوس ها از ۱۷ بهمن به صورت غیر حضوری و حضوری عرضه شده است و فروش بلیت همچنان ادامه دارد.

شهرکی با بیان این که نرخ بلیت ها از شهریور ۹۵ تغییر نکرده، اعلام کرد: هیچ گونه افزایش نرخ بلیت در حمل و نقل جاده ای نداشته ایم.

او همچنین از آمادگی کامل مجتمع های خدماتی و رفاهی و مراکز معاینه فنی خودرو های سنگین خبر داد و گفت: ۲۱۰۰ گشت راهداری هم برای نظارت و رسیدگی به مسائل این بخش پیش بینی شده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز