شما اینجا هستید
مترو » آمار مسافران روزانه خط هفت متروی تهران از پنجاه هزار نفر عبور کرد

به گزارش سایت اختصاصی ریل نیوز به نقل از مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران، فرنوش نوبخت افزود: با عنایت به بهره برداری از ایستگاه های جدید خط ۷ و کاهش فاصله حرکت قطارها در خطوط مترو، شهروندان تهرانی را به استفاده بیشتر از این ناوگان تشویق کرده است افزود: از ابتدای مهرماه ۹۸ آمار مسافران خط ۷ متروی تهران از پنجاه هزار نفر عبور کرد.

وی به کاهش فاصله حرکت قطار‌های خط ۷ مترو از ۱۵ دقیقه به ۱۲ دقیقه اشاره و خاطر نشان کرد: به همین دلیل در مهرماه میزان استفاده شهروندان از خط ۷ متروی تهران افزایش یافته است.

فرنوش نوبخت در ادامه از افزایش هزار و صددرصدی مسافران متروی تهران و حومه نسبت به زمان مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: در هفته اول مهرماه سال ۱۳۹۷ ؛ ۲۶ هزار نفر از خط ۷ متروی تهران و حومه استفاده کردند که این رقم امسال به ۳۰۰ هزار نفر رسید که به عبارتی حدود ۲۷۴ هزار نفر افزایش مسافر داشتیم.

ایستگاه میدان صنعت شلوغ ترین ایستگاه خط ۷ متروی تهران است و ایستگاه های تربیت مدرس، مهدیه و بریانک به ترتیب بیشترین آمار مسافر را به خود اختصاص داده اند.

لازم به توضیح است با توجه به اجرای طرح شناور شدن ساعت کاری دستگاه‌های دولتی، شهروندان و مسافران می توانند با آرامش خاطر بیشتری برای سفر های درون شهری در ساعت های مختلف از مترو استفاده کنند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز