شما اینجا هستید
اخبار عمومی » اتصال ریلی ایران و ترکیه از اولویت های کاری دولت است

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از کردپرس، محمد اسلامی امروز ۳۰ مرداد در مراسم افتتاح سالن مسافری پایانه مرزی سرو گفت: بحث توسعه حمل و نقل ریلی با کشور ترکیه میان روسای جمهور دو کشور مورد مذاکره و گفت و گو قرار گرفته و در دست بررسی است و اتصال ریلی با ترکیه از اولویت های کاری دولت است.

او تصریح کرد: در این سفر دو روزه تصمیم بر این شد تا مسیر کریدور شروع شده از بازرگان هم با سرعت بیشتری ادامه یابد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: مبادلات تجاری بین ایران و ترکیه نسبت به سال‌های گذشته افزایش قابل توجهی داشته و این امر دستاورد جدید و مهمی است.

او همچنین از انجام گفت‌وگوهایی برای ایجاد یک اتصال ریلی دیگر با کشور ترکیه خبر داد و افزود: در صورت گذر از مرحله گفت‌وگو اقدامات اجرایی آغاز خواهد شد.

اسلامی با بیان اینکه تبادل تجاری با محوریت مرزهای آذربایجان‌غربی می‌تواند نقش بزرگ و موثری را بر روی اقتصاد کشور ایفا کند، اظهار داشت: تا پایان مهر امسال ادامه طرح محور ارتباطی ارومیه – سرو تکمیل می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی  ببا تاکید بر اینکه کرونا نباید کسب و کار را مختل کند، گفت: وزارت راه و شهر سازی به عنوان عضوی در ستاد مبارزه با کرونا کشور تعهد دارد در تمامی پایانه ها، بنادر، ترمینال ها، فردوگاه ها و مراقبت و مدیریت انسانی تمامی پروتکل ها را رعایت کند و هم اکنون به طور مرتب عملیات ضدعفونی و کنترل پایانه ها ومرزها را انجام می دهد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز