شما اینجا هستید
اخبار عمومی » اتصال شاهیندژ و تکاب به شبکه ریلی در حال پیگیری است

نماینده مردم میاندوآب، شاهیندژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی گفت:
اتصال شاهیندژ و تکاب به شبکه ریلی در حال پیگیری است

نماینده مردم میاندوآب، شاهیندژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی گفت: اتصال شهرهای تکاب و شاهیندژ به شبکه ریلی در حال پیگیری بوده و اقداماتی نیز برای تحقق آن انجام شده است.

همایون هاشمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نقشه اولیه و مسیریابی جهت اتصال این ۲ شهر در جنوب آذربایجان غربی به خطوط آهن زنجان – تبریز و سنندج – همدان توسط شرکت راه آهن تهیه شده است.
وی با بیان اینکه در این زمینه مکاتبه هایی با وزیر راه و شهرسازی شده، اظهار داشت: تخصیص ردیف اعتباری برای انجام مطالعات اولیه طرح اتصال شاهیندژ و تکاب به شبکه ریلی از کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی درخواست شده که مورد موافقت قرار گرفته است.
هاشمی ادامه داد: با توجه به دور بودن شهرهای شاهیندژ و تکاب از مرکز استان و پایتخت، اتصال این شهرها به شبکه ریلی کشور می تواند مسیر توسعه این مناطق را هموارتر کند.
نماینده میاندوآب، شاهیندژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی گفت: با اتصال تکاب و شاهیندژ به شبکه ریلی کشور بخش مهمی از مشکل راه های دسترسی و ارتباطی این شهرستان ها حل خواهد شد.
به گزارش ایرنا، شهرهای تکاب و شاهیندژ در فاصله ۸۵ کیلومتری از هم در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و تکاب ۳۰۰ کیلومتر و شاهیندژ نیز ۲۱۵ کیلومتر با مرکز استان فاصله دارد.
مسیر خط آهن ۱۸۲ کیلومتری مراغه – میاندوآب – مهاباد – نقده – ارومیه سال گذشته به بهره برداری رسید و آذربایجان غربی را به استان های آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین و بالاخره به مرکز کشور وصل کرد.
این مسیر ریلی که سال گذشته توسط رییس جمهوری افتتاح شد دارای چهار ایستگاه است و ایستگاه ارومیه با ۱۶ هزار مترمربع زیربنا و یک سالن ترانزیت، بزرگترین ایستگاه این مسیر به شمار می رود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز