شما اینجا هستید
اخبار عمومی » اتصال ۴ استان به شبکه ریلی تا پایان برنامه ششم توسعه/ افزایش ۶۰ درصدی ظرفیت خطوط ریلی تا پایان سال

به گزارش خبرنگار ریل نیوز، محمد اسلامی در مراسم افتتاح نمایشگاه خودکفایی صنعت ریلی ایران با بیان اینکه تا به امروز ۱۲۰۰ دستگاه انواع واگن باری، مسافری، لوکوموتیو ساخت داخل و نوسازی شده را در اختیار شرکت‌های مختلف حمل و نقلی قرار داده‌ایم، گفت: به طور معمول هر ماه در راه‌ آهن یک مراسم برای افتتاح دستگاه‌های جدید برگزار می‌کنیم و در حال حاضر این اقدام را تبدیل به یک نهضت پایدار کرده‌ایم.

اسلامی افزود: بعد از پیگیری‌ و با همکاری بخش‌های مختلف در سال ۹۸ توانستیم به سیر قطار در داخل کمک کنیم.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: هم اکنون دیالوگ بین ذوب آهن اصفهان و شرکت‌های حمل و نقل ریلی استفاده از ذوب آهن تولید داخل است و دعوا برای گرفتن سفارش بیشتر است، در حالی که همواره در سال‌های قبل به دلیل عدم استقبال از محصولات ذوب آهن استفاده نمی‌شد و امروز این اقدام به یک جریان معکوس تبدیل شده است.

اسلامی تصریح کرد: ما همواره سعی کرده‌ایم در خطوط ریلی داخل از تولیدات و ساخت داخل استفاده کنیم و در شرایط اقتصادی کنونی یک حرکت جهشی انجام داده‌ایم.

او افزود: هریک از ما تکلیفی داریم که مهم‌ترین تکلیف ما آن است که با استفاده از تولید داخل اصل تقاضای ارز را به چالش بکشانیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: استفاده حداکثری از منابع داخلی را همواره در دستور کار خود قرار داده‌ایم و امروز با حضور وزیر دفاع نمایشگاه صنعت خودکفایی ریل را افتتاح کردیم تا سفره را برای کسانی که برای استفاده از صنعت داخل تمایل دارند، پهن کنیم.

او گفت: سعی داریم تا پایان برنامه ششم ۴ استان از جمله چهارمحال و بختیاری، اردبیل، کردستان و بخش‌هایی از خراسان شمالی را به خطوط ریلی متصل کنیم و همچنین تکمیل کریدور شمال-جنوب و راه آهن چابهار – زاهدان به عنوان اصلی‌ترین پروژه در حوزه ریلی را که نقش موثری در جابه‌جایی حمل بار و مسافر دارد افتتاح کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تکمیل این راه‌آهن یک اتفاق بسیار مهم در این بخش به شمار می‌رود، افزود: این پروژه به سرعت در حال احداث است.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز