شما اینجا هستید
اخبار عمومی » اجراى بزرگترین پروژه عمرانى اروپا زیر شهر لندن

بزرگ‌ترین پروژه عمرانی اروپا با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در لندن توسط شرکت Crossrail در حال اجرا است.

این پروژه که مربوط به خط مترو الیزابت در لندن است تا دسامبر سال آینده میلادی به بهره‌برداری خواهد رسید. این پروژه که طبق زمان‌بندی از پیش تعیین‌شده پیش می‌رود تابه‌حال ۱۴.۸ میلیارد پوند هزینه در برداشته است.

تمام این خط مترو در لندن زیرزمین قرار دارد و هیچ قسمتی از آن بر روی زمین نیست.

طول این تونل‌ها ۴۲ کیلومتر است و در این تونل‌ها ۱۵ هزار کیلومتر کابل استفاده‌شده است. در ایستگاه‌های این خط مترو ۴ کیلومتر سکو وجود دارد و ۱۸ فن بزرگ در نقاط مختلف وظیفه تهویه هوا در تونل‌ها را بر عهده‌دارند.

این پروژه از سال ۲۰۰۹ آغازشده است و بیش از ۱۵ هزار زن و مرد در این پروژه کارکرده و می‌کنند. در خط الیزابت ۱۰۰ میلیون ساعت کار انجام‌شده است و Crossrail بیش از ۶۰۰ کارآموز رشته‌های مختلف را در این پروژه استخدام کرده است.

 

در این مسیر ۱۰ ایستگاه جدید احداث می‌شود که نام‌های آن‌ها Paddington، Bond Street، Tottenham Court Road، Farringdon، Liverpool Street، Whitechapel، Canary Wharf، Custom House، Woolwich، Abbey Wood است.

هر ایستگاه دارای معماری منحصربه‌فرد و خاص خودش را دارد که معرف محیط‌زیست و میراث فرهنگی منطقه است. صندلی‌ها، تابلوها و نشانگرها و درب‌های یکسان با ایستگاه‌های دیگر مترو لندن تنها شباهت میان این ایستگاه‌ها است.

احداث تونل‌های این خط توسط Crossrail از تابستان ۲۰۱۲ آغازشده. طول این تونل ۴۲ کیلومتر و قطر آن ۶.۲ متر است. برای احداث این مسیر قطار شهری لندن از ۸ دستگاه TBM هزار تنی استفاده‌شده است

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز