شما اینجا هستید
اخبار نواحی » اجراى پروژه قطار شهرى تهران به پاکدشت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: خط مطالعات راه‌آهن تهران به شهر قدس، ملارد و شهریار به شکل شبکه ریلی در نظر گرفته‌ شده است. پروژه قطار شهری تهران به پاکدشت در حال انجام بوده و مطالعات طرح تهران به پردیس به اتمام رسیده است. این پروژه‌ها به شکل فاینانس و واگذاری به بخش خصوصی است.

به گزارش تین نیوز، نعمت‌الله ترکی اظهار کرد: ازلحاظ اولویت‌بندی، بخش حمل‌ و نقل ریلی و جاده‌ای در نظر گرفته‌ شده است. حمل‌ و نقل ریلی (قطار شهری) شهرستان‌های تهران به پردیس و دماوند، تهران به پاکدشت، تهران به اسلامشهر در نظر گرفته‌ شده که کارهای مطالعاتی طرح «تهران به اسلامشهر» با سقف و رقمی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان تمام‌شده و در مرحله شروع کار هستیم.

وی افزود: یکی از نکات مهم دیگر در بودجه سال آینده، بهبود زیرساخت‌های گردشگری است. با توجه به ظرفیت کشور و به‌ویژه استان تهران در این بخش، بر اساس برنامه آمایش استان مجموعه شهرستان‌های استان تهران را به چهار بخش شمال تهران (شمیرانات، لواسانات)، شرق تهران (پردیس، فیروزکوه و دماوند) در طرح مطالعات گردشگری (بوم‌گردی، طبیعت‌گردی، دهکده سلامت) تقسیم‌بندی کرده‌ایم.

ترکی گفت: در لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور اتفاقات خوبی در این زمینه رخ می‌دهد؛ یک هزار دستگاه واگن مترو وارد ناوگان ریلی قطار شهری می‌شود، ۱۴ هزار اتوبوس و مینی‌بوس جدید، ۱۸ هزار ون و تاکسی نو وارد ناوگان تاکسی‌رانی، ۲۰ هزار تاکسی فرسوده از رده خارج می‌شود، ۵۰ هزار موتور بنزینی از رده خارج و موتوربرقی جایگزین آن می‌شود، ۱۰ هزار کامیون نو وارد ناوگان برون‌شهری و دو هزار واگن باری وارد ناوگان ریلی می‌شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز