شما اینجا هستید
مترو » اجرای طرح دوچرخه در پایانه فتح آباد

اجرای طرح دوچرخه در پایانه فتح آباد

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از اجرای مسیر دوچرخه سواری در محوطه پایانه فتح آباد حدفاصل ایستگاه متروی پالایشگاه واقع در خط یک تا ساختمان های اداری پایانه فتح آباد خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، این کار با پیگیری های مهندس نوبخت نایب رئیس هیات مدیره ومدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برای گسترش فرهنگ دوچرخه سواری اجرا شد.

در این مراسم که صبح امروز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ۹۸ با حضور مدیران و کارکنان شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه برگزار شد. مدیر ارشد خط ضمن تشکر از مدیریت عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: این طرح برای اولین بار در پایانه فتح آباد با همکاری واحد توسعه سیستم های حمل‌ونقل پاک در سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه پایانه فتح آباد با وسعت ۴۴ هکتار دارای فضاهای مختلفی است افزود: این پایانه سرمایه عظیمی مالی و استراتژیکی برای شرکت است چرا که بزرگترین پایانه مترو است.

شهبازی با اشاره به اینکه این پایانه دارای ۱۰هزار مترمربع ساختمان اداری، ۳۸هزار مترمربع انبار و ۱۲هزار مترمربع کارگاه های فنی است خاطرنشان کرد: بزرگترین سوله تعمیرات مترو و ساختمان پارکینگ با ظرفیت ۵۰ رام قطار در این پایانه قرار دارد.

مهندس شهبازی افزود: در مرحله اول اجرای این طرح یک کانکس و ۲۰ دستگاه دوچرخه تهیه شده و با بازسازی کانکس امروز از این طرح رونمایی کردیم امیدواریم به همت مدیران ارشد شرکت و  مدیریت حمل ونقل پاک معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بخش های مکمل این طرح که احداث مسیر دوچرخه و جانمایی فضایی برای پارک دوچرخه ها در مقاصد مورد نظر نیز اجرا شود.

مدیر ارشد خط یک تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح  توسعه فرهنگ دوچرخه سواری در بین کارکنان شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه است تلاش کردیم تا با احداث مسیر ویژه دوچرخه، در محدوده پایانه فتح آباد ارتباط با ایستگاه مترو و کارکنان را به استفاده از دوچرخه ترغیب کنیم.

گفتنی امروز تعدادی از دوچرخه سواران به صورت نمادین از ساختمان مرکزی شرکت تا پایانه فتح آباد را رکاب زدند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز