شما اینجا هستید
اخبار عمومی » اجرا مانور مشترک راه آهن و آتش نشانی در رشت

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، غلامحسین ولدی مدیرکل راه آهن شمال ۲ در جلسه مشترک با مدیرعامل و سایر مدیران سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت گفت: اطلاع رسانی به موقع و آموزش موارد مهمی است که باید در راستای پیشگیری و مهار سوانح به آن توجه داشت.

 

وی افزود: از ظرفیت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت برای آموزش پرسنل استفاده می‌شود.

 

مدیرکل راه آهن شمال ۲ گفت: برگزاری مانور مشترک با هدف ارزیابی، هماهنگی و ارتقاء توان امداد و نجات در تونل‌ها و ایجاد وحدت رویه میان دو دستگاه انجام خواهد شد.

 

ولدی ادامه داد: افزایش آگاهی و دانش همکاران، ایجاد فضای روانی لازم، بستر سازی فرهنگی جهت مقابله با حوادث، نهادینه کردن ایمنی، ایجاد سرعت عمل در امداد رسانی در نقاط صعب العبور منطقه و تحصیل نقاط قوت و ضعف نکاتی است که باید به آن توجه جدی داشته باشیم.

 

شهرام مومنی سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت گفت: با توجه به تجارب حوادث مختلف در سنوات گذشته باید برای مواجهه با هر حادثه‌ای آماده باشیم.

 

وی اضافه کرد: در سطح شهرستان رشت ۱۴ ایستگاه آتش نشانی در راستای اطفای حریق، رسیدگی به حوادث، پیشگیری و آموزش فعالیت می‌کنند.

 

مومنی بیان کرد: با توجه به اینکه قدمت شیوه حمل و نقل ریلی در استان گیلان پایین است و دستگاه‌های امدادی آشنایی کمتری با راه آهن دارند، اقدامات ایمنی و شناختی در این حوزه حائز اهمیت است.

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت تصریح کرد: بایستی با در نظر گرفتن ظرفیت دو دستگاه تمهیدات لازم در خصوص حوادث احتمالی و چگونگی امداد رسانی اندیشیده شود.

 

وی خاطرنشان کرد: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت در خصوص آموزش پرسنل راه آهن و برگزاری مانور مشترک آمادگی دارد.

 

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز