شما اینجا هستید
اخبار عمومی » احداث راه آهن «حیفا-خلیج فارس» برای دور زدن تنگه هرمز و باب المندب

 

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه‌ای سعودی از وجود پروژه‌ای منطقه‌ای برای احداث خط راه آهنی خبر داد که بندر حیفا در فلسطین اشغالی را به بنادر عربی خلیج فارس متصل می‌کند.

پروژه راه آهن «حیفا-خلیج فارس»

این مقام صهیونیستی از وجود پروژه‌ منطقه‌ای در خصوص وصل راه آهن فلسطین اشغالی به اردن، عربستان و کشورهای عربی خلیج فارس خبر داد و گفت که قرار است این خط راه آهن حیفا را به بیسان و آنجا را به گذرگاه زمین بین فلسطین اشغالی و اردن وصل کند.

وی با بیان اینکه اردنی‌ها موظف هستند این خط راه آهن را در کشور خود تکمیل کنند، ابراز امیدواری کرد که خط قطار حجاز در عربستان نیز احیا شود.

کاتس در چرایی احداث این خط راه آهن گفت که این مسیر ارزانتر خواهد بود و انتقال کالا از تنگه هرمز در خلیج فارس و تنگه باب المندب یمن غیر امن هست.

وی در پاسخ به سؤال روزنامه ایلاف عربستان که آیا این طرح به معنای “صلح اقتصادی” است گفت که این طرح نه تنها صلح اقتصادی است بلکه می‌تواند صلح سیاسی با کشورهای عربی را تقویت کند.

وزیر ارتباطات رژیم صهونیستی گفت که تل‌آویو به دنبال ایجاد “بندری زمینی” برای فلسطینیان در منطقه «الجمله» واقع در نزدیکی «جنین» و وصل آن به خطوط راه آهن اسرائیل است و حتی دولت اردن نیز هزار دونوم (هر دونوم ۱۰۰۰ متر مربع) برای این کار اختصاص داده است.
منبع: فارس نیوز

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز