شما اینجا هستید
اخبار عمومی » اختصاص ۵۰ میلیارد تومان به بندرخشک اینچه برون

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، محمدرضا قربانی، مدیرکل راه آهن شمالشرق ۲، امروز (۲۸ بهمن) در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: بندرخشک اردیبهشت سال گذشته کلنگ زنی شد اما اعتباری برای آن پیش بینی نشده بود و تنها ۳۶ میلیارد تومان اعتبار داشتیم.

وی افزود: براساس مصوبه یکهزار و ۲۵۰ هکتار زمین به بندرخشک اینچه برون اختصاص پیدا کرد که در آخرین جلسه با دبیر وقت شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی قرار شد ۲۹۰ هکتار از این عرصه در اختیار منطقه آزاد و ۹۶۰ هکتار هم در اختیار راه آهن قرار بگیرد.

مدیرکل راه آهن شمالشرق ۲ بیان کرد: در این مدت زیرسازی خط های ۵، ۶ و ۷ به طول ۴ هزار و ۲۰۰ متر انجام شده و برای بارگیری محمولات فله ۱۰ هزار و ۴۰۰ مترمربع محوطه سازی شده است.

وی گفت: به صورت موقت پایانه موادنفتی در محوطه بندرخشک ایجاد شده و ترانزیت نفت کوره از اینچه برون به بندرعباس انجام می شود.

قربانی ادامه داد: در خصوص برقی کردن محور راه آهن اینچه برون- گرمسار ۱.۲ میلیارد یورو سرمایه گذاری نیاز است که این کار در ۴ سال انجام خواهد شد.

وی افزود: احداث خط دوم بندرگز به سبزدشت نیز به طول ۴۴ کیلومتر در مراحل نهایی قرار دارد.

مدیرکل راه آهن شمالشرق ۲ بیان کرد: تاکنون ۵۰ میلیارد تومان اعتبار به بندرخشک اختصاص یافته و ۵۰ میلیارد تومان دیگر نیز برای سال آینده پیش بینی شده است.

وی اظهارکرد: ایجاد بندرخشک می تواند ۳ هزار و ۵۰۰ شغل در استان ایجاد کند.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز