شما اینجا هستید
اخبار عمومی » اختصاص ۹۰۰ میلیارد تومان به پروژه راه‌آهن سنندج همدان

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از فارس ، بهرام‌نصراللهی‌زاده عصر امروز در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان قروه اظهار داشت: با وجود شرایط بحرانی و مشکلات اقتصادی، بزرگترین طرح‌های عمرانی، اقتصادی و… در کردستان افتتاح می‌شود.

وی تصریح کرد: شناخت موانع تولید و بهره‌گیری از منابع موجود کشور زمینه توسعه و کاهش وابستگی را به همراه خواهد داشت که نمونه آن توسعه صنعت ریلی کردستان و اتصال آن به شبکه ریلی کشور و بین‌المللی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان گفت: در دو سال اخیر ۹۰۰ میلیارد تومان به خط ریلی همدان سنندج اختصاص یافته و فعالیت عمرانی در تمام مسیرهای این محور در حال انجام است.

وی اذعان داشت: دومین فرودگاه استان کردستان در شهرستان سقز هم با پیشرفت خوبی در حال احداث است.

به گفته نصراللهی‌زاده، با افتتاح بیمارستان سقز سرانه استفاده از تخت بیمارستانی برای بیماران در استان افزایش یافت و این مهم نشان از توسعه فضای بهداشت و درمان در کردستان است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان تصریح کرد: پروژه احداث بیمارستان قروه جزو اولویت‌های اجرایی در کردستان است و منابع مالی آن از بودجه استانی و وزارت کشور تامین می‌شود.

وی گفت: با همکاری شرکت گاز استان تا یک سال آینده گازرسانی به ۳ روستای قروه انجام خواهد شد.

نصراللهی‌زاده اذعان کرد: روستاهای با جمعیت بیش از ۱۰ خانوار نیز در کردستان از نعمت برق برخوردار هستند.

وی در ادامه افزود: مشکل اساسی استان کردستان عدم اشتغال و درآمد پایدار است و ضرورت دارد برای رفع موانع اشتغال و درآمد از تمام ظرفیت‌های دولتی و بخش خصوصی استفاده شود که این روند توسعه استان را به همراه خواهد داشت.

نصراللهی‌زاده افزود: با اجرای پروژه‌های اشتغالزایی و زیرساخت‌های روستایی توسعه در کردستان محقق می‌شود و توجه به چنین موضوعاتی کاهش مهاجرت از روستاها به شهر را به همراه دارد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز