شما اینجا هستید
اخبار نواحی » اخذ مجوز ایستگاه راه آهن منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز

به گزارش ایرنا، محمدرضا واعظی پور روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به تاسیس نخستین پایانه حمل ترکیبی سه وجهی زمینی، ریلی و هوایی در منطقه ویژه اقتصادی پیام اظهار داشت: با اتصال راه آهن به فرودگاه پیام البرز، این پایانه راه اندازی می شود.
وی اضافه کرد: همچنین اتصال نخستین کریدور ICT کشور به راه آهن سراسری که جزء برنامه‌های بیست گانه توسعه‌ای شرکت است در حال پیگیری بود که طرح اولیه اتصال منطقه ویژه اقتصادی پیام به شبکه ریلی در اوایل سال۹۶ به راه آهن جمهوری اسلامی ایران ارسال و پس از بررسی‌های اقتصادی اولیه ، موافقت اولیه با اجرای این پروژه صورت که در نهایت پروژه مطالعات و تهیه طرح توجیهی شرکت به مشاور سپرده شد.
واعظی پور گفت: پس از انجام این اقدامات و تلاش های صورت گرفته، مجوز احداث خط ۵ از کمیسیون ایستگاه های راه آهن اخذ گردید و پس از این مطالعات فاز ۲پروژه شروع می شود.
مدیر کل امور گمرکی و ترانزیت کالا منطقه ویژه اقتصادی پیام افزود : کریدور انتخابی به طول حدود ۱۹ کیلومتر است که ۵ کیلومتر آن موازی با خطوط موجود کردان به عنوان خط ۵ به سمت پیام وارد پهنه لجستیک می شود که امیدواریم سال آینده ، عملیات اجرایی آن آغاز شود.
واعظی پور ادامه داد: اعتباری بالغ بر ۲۰۰میلیارد تومان جهت هزینه های این پروژه شامل زیرسازی، روسازی و تملک دارایی ها در مسیر این پروژه در نظر گرفته شده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز