شما اینجا هستید
اخبار نواحی » اداره کل راه آهن یزد طی سه ماهه اول سال در تناژ بارگیری، تن کیلومتر مبدا- مقصد و تن کیلومتر بارخالص حمل شده، رتبه اول کشور را به خود اختصاص داد

 

رشد ۹ در درصد بارگیری در راه آهن یزد

مدیر کل راه آهن یزد از تخلیه وبارگیری ۵ میلیون و ۶۸۳ هزار تن مواد معدنی، کنستانتره ودیگر محموله ها طی ۳ ماهه سال جاری در این اداره کل خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه آهن یزد، مهندس سید مصطفی داودی عنوان کرد: طی مدت ۳ ماهه سال جاری، مقدار ۵ میلیون و ۶۸۳ هزار تن مواد معدنی، کنستانتره و دیگر محموله ها در این اداره کل بارگیری و تخلیه شده است.
مدیرکل راه آهن یزد تصریح کرد، طی مدت مذکور، ۴ میلیون و ۴۲۵ هزارو ۸۸۴ تن مواد معدنی ، کنستانتره وگندله از مبادی سنگ آهن مرکزی ایران، گندله سازی اردکان و معدن چادر ملو بوسیله ۵۸ هزار و ۱۵۴ واگن به مقاصد فولاد اصفهان، فولاد خوزستان و قسمتی نیز جهت صادرات به بندرعباس بارگیری شد که در قیاس با مدت مشابه سال گذشته، ۹ درصد رشد داشته است.
داودی خاطر نشان کرد، با تلاش و همت همکاران ، در مدت ۳ ماه، مقدار یک میلیون و ۲۷۵ هزار و ۱۷۱ تن محموله از قبیل سنگ آهن، کنستانتره، گندم، رول فلزی و دیگر اقلام در این اداره کل تخلیه شده است.
وی افزود، اداره کل راه آهن یزد طی ۳ ماهه سال جاری و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، در تن کیلومتر بارخالص حمل شده با مقدار یک میلیارد و ۶۹۵ میلیون و در تن کیلومتر مبدا ـ مقصد ، با مقدار ۲ میلیارد و ۳۴۰ میلیون به ترتیب ۱۴ و ۳ درصد رشد داشته است و با ثبت مقادیر مذکور، اداره کل راه آهن یزد طی سه ماهه ابتدایی سال جاری در تناژ بارگیری، تن کیلومتر مبدا- مقصد و تن کیلومتر بارخالص حمل شده، رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.
مهندس داودی با اشاره به اهمیت ویژه برنامه های اداره کل در راستای جذب هرچه بیشتر بار در منطقه اضافه کرد، در خردادماه سال جاری، ۳۰۰ تن محموله شیشه (کارخانه شیشه اردکان) بوسیله ۵ دستگاه واگن از اردکان به مقصد بندرعباس، بارگیری و حمل گردید.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز