شما اینجا هستید
بین المللی » از قرارداد تامین ۲۱هزار واگن‌ روسی، ۴۰۰ عدد تحویل شد

از قرارداد تامین ۲۱هزار واگن‌ روسی، ۴۰۰ عدد تحویل شد

تعدادی از واگن‌های باری این قرارداد سه میلیارد یورویی از سال گذشته تا الان از مرز سرخس وارد کشور شده و تعدادی هم پروسه نقل و انتقال را طی می‌کنند.

از قرارداد تامین 21هزار واگن‌ روسی، 400 عدد تحویل شد
تین‌نیوز 

قرارداد تأمین ۲۱ هزار واگن، (۲۰ هزار واگن باری و هزار واگن مسافری) و ۳۵۰ دستگاه لکوموتیو ایرانی-روسی، آذرماه سال گذشته به امضای وزیر راه‌وشهرسازی رسید.

به گزارش تین‌نیوز، حسین عاشوری درباره واردات این واگن‌ها گفت: تعدادی از این واگن‌ها به کشور وارد شده و تعدادی نیز پس از انجام تشریفات گمرکی به ترتیب وارد کشور می‌شوند.

همچنین به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، تعدادی از واگن‌های باری این قرارداد سه میلیارد یورویی از سال گذشته تا کنون از مرز سرخس وارد کشور شده و تعدادی هم پروسه نقل و انتقال را طی می‌کنند.

واگن‌های باری روسی- در این قرارداد- از نوع لبه‌بلند هستند که ۴۰۰ عدد از آن‌ها از بهمن پارسال تاکنون، از مرز ریلی سرخس وارد کشور شده است و هم اکنون حدود ۲۰۰ دستگاه آن در حال تردد در شبکه ریلی کشور است. ۲۰۰ دستگاه واگن دیگر نیز تشریفات اداری و گمرکی ورود به کشور را می‌گذراند.

لازم به ذکر است به‌محض ورود این واگن‌ها، فرآیند تغییر بوژی واگن‌های ناهمگن خارجی و عملیات هماهنگ‌سازی آن‌ها با ریل داخلی انجام می‌شود که انجام آن به ازای هر واگن معادل ۳۶۰ فرانک سوئیس و در مجموع بیش از شش میلیارد ریال برای راه‌آهن خراسان و سرخس به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز تعویض بوژی درآمد دارد. چراکه بوژی‌های این واگن‌ها عریض هستند و برای سیر در شبکه ریلی کشورهای حوزه سی آی اس ساخته شده‌اند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز